"Настав час для кожної країни обрати, на чиєму вона боці. Більше жодних зволікань, жодних ігор. Або ви разом з силами свободи, або ви в союзі з Мадуро та його хаосом", - заявив він.
Помпео додав, що сподівається на проведення вільних та чесних виборів у Венесуелі найближчим часом.
Держсекретар США заявив також, що приводом для засідання РБ ООН є загроза міжнародній безпеці та миру через економічний колапс у Венесуелі та потік біженців з цієї країни до інших держав, який він оцінив три мільйони людей.
Він також відкинув вимогу президента Венесуели Ніколаса Мадуро щодо повернення з країни американських дипломатів, вказавши, що вони мають перебувати у безпеці.
"Не випробовуйте Сполучені Штати в нашій рішучості захищати своїх людей", - заявив Помпео.
Помпео назвав уряд Мадуро "незаконною мафіозною державою", додавши, що його "соціалістичний експеримент розвалив економіку" країни.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: РФ не змогла не допустити засідання РБ ООН стосовно Венесуели
Своєю чергою постійний представник Росії при ООН Василь Небензя назвав дії США "безсоромними і агресивними", та звинуватив Вашингтон у підтримці державного перевороту у Венесуелі.
Криза у Венесуелі розгорілася з новою силою 23 січня, коли лідер опозиції, голова Національної асамблеї Хуан Гуайдо оголосив себе виконувачем обов'язків президента країни. Президент США Дональд Трамп майже одразу заявив, що США визнають Гуайдо як легітимного тимчасового лідера держави. Згодом про визнання Гуайдо тимчасовим главою держави заявили представники низки інших держав, зокрема Канади, Бразилії, Колумбії, Парагваю, Чилі, Аргентини, Перу і Еквадору. На підтримку ж Мадуро виступають Росія, Китай, Мексика, Куба і Болівія.
26 січня країни Євросоюзу висунули ультиматум Ніколасу Мадуро: Венесуела має впродовж восьми днів оголосити вибори. В іншому разі ці країни визнають в.о. президента Хуана Гуайдо.