“Сполучені Штати зробили рішучі дії, тому що крім невиконання Іраном своїх зобов’язань по СВПД Рада Безпеки ООН не змогла продовжити ембарго на постачання зброї Ірану, яке діяло протягом 13 років”, — йдеться в заяві.
Так, ввечері 19 вересня було відновлено практично всі раніше скасовані санкції РБ ООН, включаючи збройне ембарго. Зокрема, заборона на збагачення урану, розробку і випробування балістичних ракет, а також на передачу Тегерану ядерних і ракетних технологій.
Глава Держдепартаменту пригрозив наслідками тим країнам, які “не виконають своїх зобов’язань щодо реалізації даних санкцій”. У його заяві йдеться, що ядерна угода 2015 року не дала потрібних результатів, і Іран почав “сіяти смерть і руйнування” в Ємені, Іраку, Сирії та Лівані.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Франція, Великобританія і ФРН відкинули пропозицію США відновити санкції проти Ірану
Помпео пообіцяв в найближчі кілька днів оголосити про додаткові заходи щодо зміцнення нововведених санкцій.
Раніше у вересні Reuters повідомляло, що президент США Дональд Трамп має намір видати указ, що дозволяє американській владі вводити вторинні санкції проти країн, причетних до торгівлі зброєю з Іраном.
Порушникам ембарго заборонять доступ на ринки Сполучених Штатів. Крім того, проти осіб і компаній, які ведуть справи з членами основного списку санкцій, введуть додаткові обмеження. При цьому більшість членів Ради Безпеки ООН і інші учасники ядерної угоди з Іраном заявили, що згодні з правом США повторно вводити санкції.
Після цього NYT писала, що Тегеран відмовиться від будь-яких дій проти США, крім кібератак, до президентських виборів в Америці. В Ірані порахували, що будь-які атаки на Вашингтон допоможуть Трампу згуртувати електорат і отримати додаткові голоси на виборах.