Зазначається, що полтавський активіст Сергій Антоненко виявив посеред міста 52 ртутні лампи різного розміру. За його словами, швидше за все, частину знайдених ламп використовували у соляріях, а ті що меншого розміру - для освітлення у приміщеннях.
Активіст викликав поліцію та підрозділ рятувальників. Обидві служби оформили протоколи та пообіцяли передати лампи на утилізацію.
Наразі організацією утилізації небезпечних відходів займаються у місцевій владі.
Загалом же у місті немає ані системи збору небезпечних відходів, ані підприємства, яке б могло утилізувати ртутні лампи.
Міністр не може назвати точної дати затвердження стратегії, однак виступає категорично проти законодавчого врегулювання ситуації у сфері відходів.
Тим часом низка обласних державних адміністрацій взагалі не розуміють, яка нинішня ситуація у сфері поводження з відходами, а інші — не можуть утилізувати небезпечні відходи через брак коштів.
Як повідомляв УНН, в Україні загалом вже накопичено понад 12 млн тонн небезпечних відходів (дані держстатистики за 2015 рік). Однак вже четвертий рік поспіль влада не виділяє кошти на їх утилізацію.