Так, у відповідь на інформаційний запит УНН щодо ситуації з небезпечними відходами у Полтавській області Департамент екології та природних ресурсів Полтавської ОДА повідомив, що не володіє інформацією щодо кількості утилізованих відходів у 2016 році, скільки всього небезпечних відходів у області держадміністрація також не знає. Коштів на утилізацію не виділялося.
“У 2016 року з обласного фонду охорони навколишнього природного середовища кошти на утилізацію небезпечних відходів не виділялися. Департамент у межах своїх повноважень не володіє інформацією про кількість небезпечних відходів, що планують утилізовувати у 2017 році”, — зазначили у Полтавській ОДА.
Нагадаємо, в Україні загалом вже накопичено понад 12 млн тонн небезпечних відходів (станом на кінець 2015 року данних за 2016 рік ще немає). Однак вже четвертий рік поспіль влада не виділяє кошти на їх утилізацію.
Чернігівщина вже три роки не може отримати кошти від Мінприроди на утилізацію 300 тонн небезпечних агрохімікатів.
Харківська ОДА взагалі не володіє інформацією щодо стану в сфері поводження з небезпечними відходами.
Херсонська область також не отримала коштів на утилізацію небезпечних відходів. За даними місцевої влади, ситуація в регіоні вже критична.
Як повідомляв УНН, Омбудсмен відкрив провадження проти Мінприроди за самоусунення від виконання покладених обов’язків щодо контролю за рівнем забруднення атмосферного повітря.
Рахункова палата України після проведення аудиту ефективності використання держкоштів, спрямованих на виконання робіт у сфері поводження з радіоактивними відходами неядерного циклу, будівництво пускового комплексу “Вектор” та експлуатацію його об’єктів, констатувала бездіяльність Мінприроди у сфері поводження з радіоактвними відходами. За даними відомства, Україна у 2018 році буде вимушена сплатити 20 млн доларів штрафних санкцій, якщо до цього часу не встигне виконати взяті зобов’язання.