Так, аналіз економічної ефективності передбачає будівництво стіни або по всьому кордоні з Білоруссю і Україною або на обраних фрагментах цієї межі.
“Відповідно до моделей, які охоплюють період у 25 років, при відсутності огорожі і при поточному тиску патогена на навколишнє середовище в сусідніх країнах, вартість боротьби з АЧС складе близько 890 млн євро.
При існуванні фізичного бар’єру вартість боротьби з АЧС оцінюється в 360 млн євро. Тобто, будівництво паркану на всьому кордоні з Білоруссю і Україною дозволить скоротити витрати на боротьбу з АЧС приблизно на 60%. Зведення огорожі оцінюється в приблизно 31 млн євро. Вартість будівництва і утримання в перший рік складуть більше 45 млн євро ”, - пояснив заступник міністра сільського господарства Польщі Рафал Романовський.
Нагадаємо, про наміри побудувати паркан на кордоні з Україною через епідемію АЧС у Польщі заявили ще у серпні.
Коментуючи цю ситуацію, нардеп С.Тригубенко зазначив, що Європа втомилася спостерігати за неефективністю спроб Держпродспоживслужби побороти африканську чуму свиней.
“Виходить, що полякам безпечніше витратити мільйони доларів, щоб побудувати між нами паркан, ніж розраховувати на партнерство і взаємні зусилля в боротьбі з африканською чумою... Як на мене, то така заява міністерства сільського господарства Польщі — це просто "вердикт", винесений нашим чиновникам за бездіяльність”, — зазначив він.