"На 20% найбільш низькооплачуваних працівників, а це 650 млн осіб, припадає менше 1% сукупного світового заробітку, а на 10% найбільш високооплачуваних - майже половина", - вказали в ООН з посиланням на доповідь Міжнародної організації праці.
Її автори зазначають, що з 2004 року на глобальному рівні нерівність в доходах працюючих людей дещо скоротилася. Однак вона збільшується на національному рівні, в основному у великих країнах з економікою, що розвивається - в Китаї та Індії.
Велика частина працюючих людей у світі отримують вкрай низьку заробітну плату. Багато з них не можуть вирватися з убогості. В цілому на 50% працюючих доводиться всього 6,4% всіх трудових доходів в світі, додали в ООН.
Середня заробітна плата половини працівників в світі, як повідомляється, становить всього 198 доларів на місяць. 10% найбідніших працюючих людей повинні працювати більше трьох століть, щоб заробити стільки ж, скільки найбагатші 10% отримують у рік.
Один з основних висновків доповіді МОП полягає в тому, що зростання доходів високооплачуваних людей супроводжується зниженням достатку працівників із середнім та низьким рівнем заробітку.
Нагадаємо, середня номінальна заробітна плата в Україні в травні 2019 року становила 10 239 грн.