"Насправді ми вже можемо констатувати наявність "договірняків" між Суркісами та окремими представниками української влади. Будь-яким чином цю справу намагаються загальмувати. Немає жорсткої позиції ані Мін'юсту зараз, ані Мінфіну, ані офісу Генерального прокурора по цьому. Крім того, є підстави припускати наявність корупційної складової у самих судах. Справа "Суркісів - Привату" затягується, а повернення її до сумнозвісного Печерського суду - це фактично потурання позивачам", - каже він.
Політолог припускає, що до виборів кардинальних кроків на користь Суркісів роботи ніхто не буде, бо думка електорату — вадлива для усіх учасників виборчих перегонів. А ось вже після виборів можна чекати будь-яких неприємних для держави та українців сюрпризів.
"Та коли пройдуть вибори, після 25 жовтня, ми цілком зможемо спостерігати реалізацію цих «договірняків», коли насправді, знову ж таки, українські залежні від олігархів суди будуть виконувати політичні та фінансові замовлення", - припустив Смолій.
Він додав, що будь-які незаконні рішення Суркісам буде значно складніше лобіювати за умов активного суспільного спротиву. Важливі думки економістів, юристів, оцінка збоку ЗМІ, каже політолог.
"Якщо буде резонанс, то судовим органам доведеться рахуватися з аргументами. Хоча, вірогідність того, що Суркісам спробують виплатити якісь гроші з бюджету доволі висока, бо насправді, влада дуже в’яло захищає державні інтереси, як на рівні судів, так і правоохоронних органів", - вважає Смолій.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Малюска прокоментував можливість стягнення коштів з "Привату" на користь Суркісів
Нагадаємо, 2 вересня Печерський районний суд Києва прийняв рішення, що ПриватБанк повинен оплатити братам Суркісам 250 млн доларів і ще майже 100 млн доларів відсотків — в загальному майже 10 млрд гривень за нинішнім курсом. Це рішення було прийнято без розгляду спору по суті, а як “забезпечення”.
8 вересня Верховний суд зупинив виконання ухвали Печерського суду.
7 вересня у ВРУ був зареєстрований законопроект, який має на меті заблокувати виплату офшорам родині Суркісів 10 млрд грн ПриватБанку. Згодом — ще один, фактично ідентичний, за виключенням розбіжностей у назві. Обидва зараз перебувають без руху, і ще не були розглянуті жодним з профільних комітетів ВРУ.