poganiy-son-povyazaniy-z-dementsiyeyu-i-rannoyu-smertyu-doslidzhennya

Поганий сон пов'язаний з деменцією і ранньою смертю - дослідження

 • 31238 переглядiв

Деталі

У дослідженні, нещодавно опублікованому в Journal of Sleep Research, були проаналізовані дані, зібрані Національним дослідженням тенденцій в області охорони здоров'я і старіння (NHATS) у США, яке щорічно проводить особисті інтерв'ю з репрезентативною на національному рівні вибіркою з 6 376 осіб.

Для нового дослідження були вивчені дані за період з 2011 по 2018 рік, де особливу увагу було приділено людям з категорії найвищого ризику - тим, хто сказав, що у них були проблеми зі сном "більшу частину ночі або майже щоночі".

"Ми виявили тісний зв'язок між частими труднощами засинання, нічними пробудженнями і деменцією та ранньою смертю з будь-якої причини, навіть після того, як ми врахували такі речі, як депресія, секс, дохід, освіта і хронічні стани", - розповіла автор дослідження Ребекка Роббінс, викладач медицини в Гарвардській медичній школі, яка спеціалізується на дослідженнях сну.

Дослідження показало, що у людей, у яких були проблеми із засинанням більшу частину ночі, ризик ранньої смерті з будь-якої причини підвищувався приблизно на 44%. Ті, хто говорив, що часто прокидаються вночі і щосили намагаються заснути, мали дещо вищий ризик - на 56% збільшився ризик ранньої смерті з будь-якої причини.

Ризик деменції був аналогічним: люди, які повідомляли, що зазвичай зазнають труднощів із засинанням, мали на 49% підвищений ризик деменції, у той час як у тих, хто часто прокидався вночі і мав труднощі із засинанням, ризик деменції підвищувався на 39%.

Але саме люди, у яких було багато проблем і з засипанням, і зі сном, як зазначається, мали найвищий ризик розвитку деменції або ранньої смерті з будь-якої причини.

"Ми виявили, що ризик деменції збільшився на 56% і на 80% збільшився ризик смертності з будь-якої причини протягом восьми років серед тих, хто відчував одночасно проблеми зі сном - із засинанням або пробудження від сну", - сказала Роббінс.

Доповнення

За даними Всесвітнього товариства сну, недосипання загрожує здоров'ю до 45% населення світу.

Залежно від нашого віку ми повинні спати від семи до десяти годин щоночі.

Додамо, експерт розповіла про основні правила підготовки до сну.

Українські Національні Новини

Суспільство

    Популярні

    Новини по темі

    ООС: бойовики п'ять разів порушили "режим тиші"

     • 13886 переглядiв

    Волейбол: збірна України вийшла у фінал "Золотої Євроліги"

     • 23409 переглядiв

    На 21 червня встановлено ціну на банківські метали

     • 15364 переглядiв

    Офіційний курс гривні встановлено на рівні 27,17 грн/долар

     • 14526 переглядiв

    Кількість хворих коронавірусом у світі наближається до 180 млн

     • 19190 переглядiв