У дослідженні взяли участь 1000 жителів міст із усієї України віком від 18 до 65 років.
Результати дослідження показали, що 63% активних гравців стали рідше грати в лотереї або зовсім від них відмовилися після того як дізналися, що уряд збільшив податкове навантаження на лотерейний ринок до 19,5%.
Примітно, що ті лотерейні гравці, які дізналися про таке оподаткування від інтерв’юера, також заявили про те, що переглянуть своє ставлення до лотерей, аж до відмови від них.
Такі результати дослідження не здивували експертів грального ринку. За словами Зоряни Топорецької, вони цілком очікувані.
“Не тільки я, а й інші експерти попереджали про те, що збільшення оподаткування всіх виграшів призведе до того, що люди почнуть грати в нелегальні ігри. Незважаючи на те, що він заборонений в нашій країні, він залишається досить доступним, особливо це стосується інтернет-ігор.
Людині вигідніше грати в нелегальні ігри, ніж в легальні, віддаючи державі відчутну частину виграшу. У більшості європейських країн оподатковуються тільки великі виграші. До 2015 року така практика була і у нас. Оподатковувалися тільки виграші понад 50 тисяч гривень”, — сказала З.Топорецька.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Українські чиновники створили власного монополіста на лотерейному ринку
Експерт вважає, що продовження деструктивної податкової політики держави призведе до знищення ринку.
“Держава всіляко намагається знищити лотерейний ринок. Ми бачимо збільшення оподаткування, затримку з ухваленням необхідних підзаконних актів, відмову у видачі ліцензій. На двох з трьох операторів лотерей накладено обмежувальні санкції. Через рік-два при такій державній політиці у нас не буде лотерейного ринку”, — підкреслила вона.
З.Топорецька нагадала, що в 2014 році, до введення згубного податкового навантаження, оператори лотерей давали півмільярда гривень надходжень до Держбюджету. Зараз же цей показник впав в 4 рази.
Нагадаємо, з 1 січня 2015 року уряд України ввів оподаткування навіть найдрібніших виграшів.