plyazhi-kipru-mozhut-zniknuti-do-2100-roku-cherez-zminu-klimat

Пляжі Кіпру можуть зникнути до 2100 року через зміну клімат

 • 475716 переглядiв

Деталі

Кіпр - третій за величиною острів у Середземному морі, його берегова лінія простягається на 740 км. Про те, що пляжі острова можуть зникнути  повідомляють дослідники Університету Егейського моря в Греції. За їх словами, до 2100 року до 72% пляжів острова можуть перестати існувати.

Дослідники використовували супутникові знімки для вимірювання розмірів 241 незахищеного пляжу, а також створили моделі для прогнозування підвищення рівня моря та ерозійної дії хвиль від штормів за різних кліматичних сценаріїв.

Прогнозується, що екстремальне підвищення рівня моря збільшиться на 60% до 2100 року (до 1,29 м над середнім рівнем моря) порівняно з  рівнем 2000 року, причому найбільша ерозійна дія відбудеться на південному та західному узбережжях. Однак саме вузькі пляжі шириною менш як 50 м потенційно найбільш вразливі до ерозії, причому до 72% з них, згідно з моделлю, до кінця століття постійно зменшаться в ширину щонайменше наполовину.

Згідно з МГЕЗК (Міжурядової групи експертів з питань зміни клімату), зі збільшенням викидів зростає і рівень моря.  На додаток очікується збільшення інтенсивності та частоти прибережних штормів.  Прогнозується, що такі екстремальні події відбуватимуться кожні 9-27 років з 2050 року, але за більш суворих умов частота штормів збільшиться до кожних 2,5-13 років, а після 2100 року вони можуть відбуватися кілька разів на рік.

Дослідники припускають, що такий відступ є проблематичним, оскільки часто туристична інфраструктура будується вздовж узбережжя і може бути остаточно розмита, якщо не будуть введені в дію схеми поповнення пляжів піском з інших територій.

Додамо

На Кіпрі у 2008 році було запроваджено буферні зони, щоб запобігти подальшому будівництву інфраструктури безпосередньо вздовж узбережжя, щоб зменшити економічні наслідки шкоди, особливо для туристичних центрів. Проте дослідники  припускають, що можуть знадобитися жорсткі інженерні заходи, такі як морські стіни, дамби та морські хвилерізи, щоб зменшити ерозію від штормових хвиль і допомогти захиститися від підвищення рівня моря.

Важливою є не лише шкода, завдана людському середовищу, але й втрата середовищ існування для безлічі організмів на узбережжі, наприклад, місць гніздування птахів. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Генсек ООН: нинішній липень - найспекотніший в історії спостережень

Українські Національні Новини

Новини Світу

    Популярні

    Новини по темі

    Пляжі Кіпру можуть зникнути до 2100 року через зміну клімат

     • 475716 переглядiв

    Дніпро: ДСНС ліквідує наслідки ракетного обстрілу росіян

     • 532486 переглядiв