"Те, що глава міністерства охорони здоров'я Максим Степанов виступив з ініціативою підняти зарплати медикам, які працюють у другій і третій ланці, - це безумовно позитив. І цю проблему давно пора було вирішити. Не можуть, не будуть і не повинні висококласні і професійні лікарі працювати за копійки. В іншому випадку - вони їдуть на заробітки", - вважає експерт.
Чи зможе нинішній міністр втілити свої обіцянки в життя, за словами Тараса Семенюка, буде залежати від кілька факторів, оскільки вони вимагають значних фінансових витрат і, швидше за все, зустрінуть опір з боку опонентів.
"По-перше, на це на все потрібно знайти гроші, яких, очевидно, в бюджеті в умовах кризи не так вже й багато. Оскільки коштувати таке підвищення буде не мало - близько 2 млрд грн щомісяця. По-друге, я помітив багато критики від команди колишнього міністра охорони здоров'я Уляни Супрун про нібито зупинці реформи і повернення до радянських часів", - зазначає Тарас Семенюк.
При цьому експерт вважає, що медична реформа не може залишатися без змін через пандемію коронавірусу.
"Але, реформа може зазнавати змін і причина цього є - пандемія. Є світ до пандемії і буде він іншим після неї. Такі висновки зробили в розвинених країнах відповідальні уряди і вони будуть коригувати свої системи охорони здоров'я. Чому? Тому що знаки часу диктують зміни, щоб в майбутньому протистояти пандемії і захистити людське життя", - говорить експерт.
Він вважає, що, якщо міністр доб'ється значного підвищення зарплат медикам, то він "запам'ятається надовго".
"Очікується, що це питання буде порушено на найближчому засіданні уряду, яке повинно бути в цю п'ятницю, а саме підвищення зарплат може бути вже у вересні цього року. Подивимося, як Степанов впорається зі своєю обіцянкою", - резюмував він.