“Для України на сьогодні чутливим залишається питання щодо реалізації проекту „Північний потік-2“, який є політично вмотивованим та економічно необґрунтованим. Його основна мета та кінцевий результат — послаблення України, а також інших країн Центральної та Східної Європи шляхом знищення українського транзиту. Очевидно, це призведе до збільшення монополії „Газпрому“ і, відповідно, зниження енергетичної безпеки як України, так і Європи”, — заявив В.Кістіон.
При цьому він наголосив, що Україна є одним з найпотужніших транзитерів газу і відіграє стратегічну роль у транзитних поставках газу до Європи.
“Так відзначено в Меморандумі про взаєморозуміння щодо Стратегічного енергетичного партнерства, підписаного в листопаді 2016 року”, — наголосив В.Кістіон.
Він нагадав також, що Україна володіє потужним комплексом підземних газових сховищ загальним обсягом близько 32 мільярдів кубічних метрів, що дозволяє створювати резерви газу і оперативно використовувати їх у разі потреби.
Україна, на думку В.Кістіона, прагне зберегти і модернізувати існуючу газотранспортну систему, що відповідає не тільки її власним інтересам, а й національним інтересам усіх європейських держав — досягнення високого рівня енергетичної безпеки.
“Тому ми зацікавлені у залученні європейських інвесторів до модернізації газотранспортної системи”, — наголосив В.Кістіон.
Окрему стурбованість віце-прем’єра викликає прийняте Європейською Комісією рішення стосовно газопроводу OPAL, згідно з яким “Газпрому” “буде надано можливість суттєво збільшити обсяг транзиту природного газу через систему „Північного потоку“, оминаючи Україну”.
“Спільні зобов’язання в рамках Угоди про асоціацію, договору про Енергетичне співтовариство та меморандуму стратегічного енергетичного партнерства між Україною та Євросоюзом передбачають формування нового рівня солідарності та взаємної підтримки, зокрема, що стосується сфери розвитку критичної енергетичної інфраструктури”, — також зазначив В.Кістіон.
Як повідомляв УНН, В.Кістіон назвав енергетику одним з ключових пріоритетів співпраці України з ЄС.