Цитата
«Південна Африка десятиліттями відчувала злочин проти людяності, злочин апартеїду, я не думаю, що їм потрібні уроки від мене. Вони добровільно є державою-учасницею МКС, вони знають, що таке закон, і я думаю, що вони вчинять правильно. І ми оцінимо, що насправді відбувається на саміті БРІКС, і відреагуємо відповідним чином», - сказав Хан.
Деталі
Він зазначив, що йому як прокурору потрібно бути обережним і бути готовим до різних сценаріїв із тими інструментами, які в нього є.
«Південна Африка, і я вже говорив це раніше, і я маю на увазі це, є відповідною державою-учасницею. Щоразу, коли я дивлюся на Південну Африку, я згадую велич великого Мандели. І я думаю, що всі південноафриканці дивитимуться на нього, не на мене, щодо того, що зробив би великий Нельсон Мандела», - розповів Хан.
Доповнення
Південноафриканське видання EWN повідомляло, що на тлі чуток про те, чи візьме російський диктатор володимир путін участь у саміті БРІКС (Бразилія, росія, Індія, Китай і Південна Африка), що відбудеться в Південній Африці в серпні, президент ПАР Сиріл Рамафоса заявив, що захід відбудеться й відбуватиметься за особистої участі.
У березні МКС видав ордер на арешт володимира путіна за його роль у викраденні росією українських дітей. Але путіна запросили на саміт групи БРІКС до Південної Африки в серпні, і кремль заявив, що російський лідер ухвалить рішення про свою участь ближче до того часу.
Південна Африка підписала установчий документ МКС, Римський статут, і була б зобов'язана підкоритися ордеру на арешт, але уряд давно скаржився на те, що вважає подвійними стандарти суду.
Південна Африка почала процедуру виходу з МКС у 2016 році після суперечки про те, чи слід заарештовувати колишнього президента Судану Омара аль-Башира, який відвідав африканський саміт, коли МКС звинуватив його в геноциді та злочинах проти людяності.
Однак уряд країни нещодавно призупинив цю процедуру через юридичні перешкоди.