КИЇВ. 9 грудня. УНН. Підвищення мінімальної заробітної плати до 3,2 тис. грн з 1 січня 2017 року може ускладнити співпрацю України з Міжнародним валютним фондом. Таку думку висловив у коментарі УНН економічний експерт Олег Устенко.
“Треба пам’ятати, що наше співробітництво з міжнародними фінансовими інституціями, наприклад, Міжнародним валютним фондом, після ухвалення цього кроку (підвищення мінімальної зарплати до 3,2 тис. грн з 1 січня 2017 року — ред.) може бути ускладнено”, — сказав він.
О.Устенко пояснив, що тільки у червні 2016 року МВФ проводив серйозне дослідження негативного ефекту, пов’язаного зі збільшенням мінімальної заробітної плати для економічної політики і фінансової стабільності країни.
“Збільшення мінімальної зарплати може відбуватися. Але треба розуміти, що це може здійснювати серйозний тиск на бюджет. Тому що рахунок до виплат збільшується, а не факт, що збільшиться дохідна частина державного бюджету. Тоді виникає ризик, пов’язаний з тим, що збільшиться дефіцит державного бюджету”, — зазначив експерт.
Він нагадав, що плановий показник дефіциту державного бюджету для того, щоб зберегти співпрацю з МВФ, це 3% ВВП.
“А якщо раптом це буде вище, ніж 3%, навіть якщо це 3,5%, це параметр, який повинен додатково обговорюватися з Фондом, якщо ми хочемо зберегти кредитну програму”, — уточнив економіст.
Також, за словами О.Устенка, основною рекомендацією з боку МВФ країнам, які мають програму кредитування, це робота над структурними реформами для перезапуску економіки.
“А збільшення мінімальної заробітної плати не є стимулюючим для економіки і може бути негативним чинником”, — сказав він.
Нагадаємо, Верховна Рада України ухвалила закон, який дозволить підвищити мінімальну заробітну плату з 1 січня 2017 року до 3,2 тис. грн.
Крім того, Національний банк України очікує додаткове зростання валового внутрішнього продукту (ВВП) у 2017 році на 0,5% завдяки підвищенню мінімальної зарплати до 3,2 тис. грн.