"Щоб ви розуміли рівень підтримки України від МВФ, дам пару фактів. Українська програма Stand-by - перша нова структурна програма (upper credit tranche program), яку затвердила Рада директорів МВФ з 26 березня цього року (коли Фонд перейшов на роботу в умовах карантину); з 26 березня і до сьогодні затверджувалися тільки програми emergency financing або ж (щоб надати більше коштів до бюджету для реакції на пандемію) трохи видозмінювалися умови раніше затверджених програм (programs were augmented). 5 млрд дол. української програми Stand-by - найбільший рівень підтримки Фонду для всіх країн світу з 26 березня цього року (якщо не брати до уваги 3 рішення по FCL лініях)", - написав Владислав Рашкован.
Він також зазначив, що в цілому за станом на вечір минулої п'ятниці, 5 червня, за час карантину Рада директорів МВФ:
- Підтримала 67 запитів від країн на emergency financing (RFI, RCF-інструменти) на загальну суму в 23,6 млрд дол.;
- Для кількох країн, таких як Бенін, Того, Гондурас, Грузія, Вірменія, Фонд незначно збільшив суму кредитів за раніше затвердженими програмами;
- Для 9 найбідніших країн Фонд продовжив дію існуючих програм;
- Для 27 найбідніших країн Фонд відклав оплату боргів на 6 місяців на загальну суму в 0,2 млрд дол.;
- Затвердив 3 запити від Колумбії, Перу і Чилі на FCL лінії на загальну суму в 45,6 млрд дол.
"Але FCL - це не надання кредитів країнам, а в принципі щось на зразок потенційних обіцянок, що ці гроші можуть видаватися країнам із сильною макробазою. Раніше такі лінії були drawn", - додав Владислав Рашкован.
Нагадаємо, Рада директорів Міжнародного валютного фонду (МВФ) ухвалила надання Україні 5 млрд доларів на 18 місяців в рамках угоди Stand-by.
Як повідомив Президент Зеленський, Україна отримає перший транш від МВФ у 2,1 млрд доларів США. Це на 200 млн більше, ніж планувалося спочатку.
В уряді очікують, що перший транш від МВФ за новою програмою Україна отримає за день-два.