На думку експерта, міністр зайшов за "певні червоні лінії і плутається під ногами у Президента, Прем’єра й Генпрокурора".
"Підозра у "незаконному збагаченні" - привід, а причина глибша – це покарання за публічну піарну політику пана міністра. Безумовно, міністр несе політичну відповідальність, але він зайшов за певні прапорці і за певні червоні лінії, за які міністр інфраструктури не має переходити. Таким чином, плутається під ногами у багатьох. В тому числі, у Президента, у якого ключова тема – це війна за незалежність з Російською Федерацією, це розрив "Великого договору", але без серйозних негативних економічних наслідків для людей. У той же час, міністр якраз заявляв про необхідність заборонити пасажирське перевезення, що б’є по людях. Президент теж говорить про розрив "договору", але це більше на користь країні, і безпосередньо не впливає негативно на трудову діяльність людей, на контакти з родичами, які живуть у Російській Федерації і т.п. Тому, це такий сигнал, що не потрібно лізти "поперед батька в пекло" і заважати, ламати, шкодити тій політичній лінії відформатованій, яку проводить Президент", - сказав експерт.
А міністр інфраструктури, за словами Карасьова, фактично дискредитує лінію Глави держави багатьма своїми заявами.
У тому числі, вважає політолог, Омелян "плутається під ногами у Гройсмана і Луценка, які вже націлилися на повноцінну політичну діяльність або за другої каденції Петра Порошенка, або у випадку, якщо переможе на президентських виборах інший кандидат".
"А тут вистрибує, як чорт із табакерки, міністр, молодий, але дуже жвавий і активний, і починає наліво й направо роздавати політичні "меседжі", робити політичні заяви, займатися піаром. У той час, як ситуація в галузі, яку він очолює, дуже далека від оптимістичної, м’яко кажучи", - зазначив він.
"Це покарання за неузгоджену, нескоординовану, самостійну політику, яка шкодить як інтересам держави, так і безпосередньо Президенту, Гройсману і Луценку", - переконаний політолог.
Відповідаючи на запитання про те, чи можливе у цьому зв’язку звільнення Володимира Омеляна з посади міністра інфраструктури України, Карасьов сказав: "Якщо підозра, судова процедура, то тут треба або самому подавати, або відсторонення (від посади - ред.) на час розслідування".
"Але міністр, який вже почув цей смак великої піар-політики, навряд чи так просто піде. Він буде займатися піаром, розраховуючи на те, що це тільки додасть деяких політичних балів на майбутнє на парламентські вибори. Заради цього він і почав бурхливу свою піар-політичну діяльність для того, щоб отримати місце в якомусь списку вже на майбутніх парламентських виборах", - резюмував Карасьов.
Нагадаємо, міністру інфраструктури України Володимиру Омеляну повідомлено про підозру у незаконному збагаченні та недекларуванні за 2015 і 2016 роки.
Володимир Омелян прокоментував вручення йому підозри.