pid-pritsilom-pravookhorontsiv-narodni-deputati-proti-yakikh-vidkriti-kriminalni-spravi

Під прицілом правоохоронців: народні депутати, проти яких відкриті кримінальні справи

 • 1513071 переглядiв

Олександр Трухін

Скандал навколо колишнього “Слуги нарду” Олександра Трухіна розгорівся ще до повномасштабного вторгнення росії в Україну. Минулого літа на Київщині сталася ДТП, учасником якої був нардеп.

Кримінальне провадження проти нардепа було відкрито у лютому, коли ЗМІ оприлюднили відео, на якому чоловік, схожий на нардепа Трухіна, звертається до поліцейського зі словами: “Давай я тихенько в ліс піду”, а потім обіцяє “поговорити” з очільником МВС Денисом Монастирським.

За даними слідства, нардеп також пропонував хабар патрульному у розмірі 150 тис. грн за те, аби без оформлення залишити місце ДТП. Тоді ж, у лютому, Трухіна виключили з партії “Слуга народу”.

У вересні нардепу оголосили підозру у спробі підкупу поліцейських та обрали запобіжний захід у вигляді застави у 49,6 тисячі гривень. 

Наприкінці вересня Спеціалізована антикорупційна прокуратура повідомила про завершення досудового розслідування у цій справі.

Сергій Кузьміних

Ще один підозрюваний у хабарництві нардеп - “Слуга народу” Сергій Кузьміних. Його підозрюють в одержані неправомірної вигоди на 558 тис. грн, нещодавно обвинувальний акт було скеровано до суду

Слідство встановило, що нардеп просив гроші за вплив на посадовців для забезпечення перемоги у низці тендерів із закупівлі обладнання коштом бюджету, що проводило КП “Лікарня № 2 ім. В.П. Павлусенка" Житомирської міської ради”. Йдеться про закупівлі на загальну суму у понад 40 млн грн.

Додамо, що коли НАБУ намагалося вручити нардепові обвинувальний акт, той викинув його з автомобіля та поїхав геть.

Антон Яценко

Ще один ймовірний корупціонер в Раді - нардеп Антон Яценко. Нещодавно проти нього відкрили два кримінальних провадження: щодо незаконного збагачення та внесення неправдивих відомостей до декларації. 

Про які саме порушення йдеться, правоохоронці не повідомляють, посилаючись на таємницю слідства. Втім під ці статті підпадають злочини, про які ще кілька років тому говорили журналісти.

Так, розслідувачі виявляли, що родина нардепа Яценка володіє елітною нерухомістю у столиці та Київській області. Зокрема, на його тестя був записаний маєток у селищі Козин під Києвом площею понад 1,5 тис. кв. м. На нього ж була записана і низка іншої нерухомості загальною вартістю близько 8 млн дол.

Окрім того, у 2018 році журналісти виявили корупційну схему у системі оцінки нерухомості, пов’язану із електронними майданчиками-посередниками. За даними розслідувачів, ці майданчики за гроші забезпечували доступ до електронної бази Фонду держмайна, утім фактично жодного функціонала не мали. За оцінкою журналістів, за перший місяць роботи цієї схеми сайти-посередники заробили мінімум 23 мільйони гривень. Розслідувачі припустили, що ці майданчики можуть бути пов’язані з Антоном Яценком. У 2019 році Верховна Рада ухвалила законопроект, який ліквідував так звані “майданчики Яценка”.

Віктор Медведчук

У більш серйозних злочинах підозрюють Віктора Медведчука, який формально й досі залишається українським нардепом. Йому інкримінують державну зраду, сприяння терористичній організації та розграбування національних цінностей. Нині на майно Медведчука та його дружини Оксани Марченко накладено арешт.

Самого Медведчука видали росії в рамках обміну полоненими. Його обміняли на 200 українських захисників. В СБУ наголошують, що це не перешкоджає розгляду справ проти нардепа у суді. 

Ренат Кузьмін

5 жовтня Державне бюро розслідувань оголосило про підозру соратнику Віктора Медведчука - нардепу Ренату Кузьміну.

Правоохоронці встановили, що депутат напередодні та після початку повномасштабного вторгнення рф розміщував у ЗМІ пропагандистські матеріали на шкоду Україні.

Зокрема, Кузьмін озвучував у своїх виступах, повідомленнях у соціальних мережах та на власному сайті інформацію, яка мала пропагандистський характер. За даними ДБР, їх метою було формування у суспільстві антиукраїнського настрою та інформаційного впливу для шкоди суверенітету, територіальній цілісності, недоторканості та безпеці держави.

Андрій Деркач

Нині у розшуку через підозру у держзраді знаходиться і нардеп Андрій Деркач. Також йому інкримінують незаконне збагачення

Під час досудового розслідування встановлено, що народний депутат протягом 2019-2022 років одержав щонайменше 567 тисяч доларів США від правоохоронних та розвідувальних органів рф за підривну діяльність проти України, зокрема її дискредитацію на міжнародній арені, погіршення дипломатичних відносин зі Сполученими Штатами Америки, а також ускладнення інтеграції до ЄС та НАТО.

Окрім того, влітку СБУ повідомила про викриття агентурної мережі головного управління генштабу рф, до якої входив Андрій Деркач. За даними слідства, він курував створенням низки приватних охоронних підприємств у різних областях, щоб використати ці структури для швидкого захоплення України.

Нині Деркач переховується від слідства. Зазначимо, що нардеп перебуває під українськими та американськими санкціями.

Українські Національні Новини

Політика

    Популярні

    Новини по темі

    Україна отримала додаткові квоти на вантажні перевезення

     • 149737 переглядiв

    Ілону Маску відправили книжку з історії України

     • 216055 переглядiв