За його словами, загроза зовнішнього втручання в роботу інформаційно-телекомунікаційних систем Центральної виборчої комісії є одним з актуальних викликів національній безпеці України.
"Очікуємо, що під час позачергових виборів народних депутатів України, що відбудуться у липні 2019 року, наміри здійснення протиправних втручань, аж до спеціальних операцій кібернетичного характеру, особливо з боку країни-агресора, будуть зростати", - сказав Данилюк.
Секретар РНБО зазначив: попри те, що сьогодні й відпрацьовані всі механізми для завчасного запобігання втручанням до систем та мереж, треба буде багато чого зробити, щоб поміняти системний підхід у сфері кібербезпеки.
"Національний координаційний центр кібербезпеки при РНБО України вже тричі розглядав питання захисту систем ЦВК під час підготовки та проведення виборів Президента України. Водночас, це не є приводом для заспокоєння. Необхідно постійно вдосконалювати системи кіберзахисту інформаційних ресурсів ЦВК та наші спроможності щодо своєчасного запобігання і нейтралізації реальних і потенційних кіберзагроз", - вказав Данилюк.
У свою чергу, голова ЦВК Тетяна Сліпачук повідомила, що сьогодні рівень захищеності ресурсів Комісії - Єдиної інформаційно-аналітичної системи "Вибори" та автоматизованої системи "Державний реєстр" – є достатнім для протидії будь-яким загрозам.
А представники Служби безпеки України, Держспецзв'язку, Міністерства оборони та Національної поліції України повідомили про готовність до проведення позачергових виборів народних депутатів. Крім того, СБУ представила проект Концепції протидії акціям кібертероризму і кібершпигунства.
Як повідомляв УНН, напередодні парламентських виборів у Києві відбулися міжнародні кібернавчання, організовані для отримання новітнього європейського досвіду безпеки виборчих процесів в інформаційному та кібернетичному просторі.
Нагадаємо, позачергові вибори народних депутатів України призначені на 21 липня.