Деталі
“У той час як ЄС готовий підтримати діалог з усіма ключовими зацікавленими сторонами для врегулювання ситуації (у М’янмі), рада заявила, що ЄС готовий прийняти обмежувальні заходи, спрямовані проти тих, хто безпосередньо несе відповідальність за військовий переворот, і їхніх економічних інтересів”, — відзначається в ньому.
Крім того, “міністри закликали до деескалації кризи шляхом негайного припинення надзвичайного стану, відновлення законного цивільного уряду і відкриття новообраного парламенту, а також звільнення всіх, хто був затриманий або заарештований у зв’язку з переворотом”. “Не тільки влада повинна проявляти максимальну стриманість, але і всі сторони повинні утримуватися від насильства”, — йдеться в документі.
Контекст
1 лютого м’янманські військові оголосили про введення надзвичайного стану на рік і зміщення керівництва країни, пояснивши це масштабними фальсифікаціями на вибора, що минули в листопаді 2020 року.
Були затримані високопоставлені чиновники, включаючи президента Він М’їна і державного радника, главу МЗС і лауреатку Нобелівської премії миру Аун Сан Су Чжі, партія якої перемогла на виборах і мала розпочати формування уряду. Військові представили оновлений список членів кабінету, вони вже зайняли міністерські пости. Після цього в країні почалися протести проти військового перевороту.