“Зараз Міністерство екології та природних ресурсів займається перерозподілом ринку поводження з небезпечними відходами, перерозподілом ліцензій. Під виглядом перевірки якості роботи перевіряють підприємства і забирають ліцензії у реально діючих підприємців.
І в той же час видаються ліцензії підприємцям, у яких навіть юридична адреса не співпадає із заявленою у ліцензії, вже не кажучи навіть про наявність матеріально — технічної бази. Проти деяких утилізаторів навіть відкриті кримінальні провадження, а Міністерство їм продовжує видавати ліцензії. Тобто отака корупційна схема існує, працює і ніхто її не намагається зламати”, — сказала Т.Тимочко.
За її словами, у Україні вже кілька років не утилізовують значну кількість небезпечних відходів, які негативно впливають як на довкілля, так і на здоров’я людей.
“Тисячі ртутних ламп, які містять ртуть валяються по всій території України. Ця небезпечна речовина отруює людей, проникає у ґрунтові води. Це спричиняє негативні впливи на здоров’я людей і довкілля. Окрім того, є багато інших небезпечних відходів, зокрема — медичні відходи, відпрацьовані оливи, акумулятори і батарейки, непридатні пестициди — всі ці речовини не утилізуються в Україні вже кілька років”, — наголосила вона.