peremischennya-yadernoyi-zbroyi-do-bilorusi-polscha-latviya-ta-litva-zvernulisya-do-nato-vzhiti-zakhodiv

Переміщення ядерної зброї до білорусі: Польща, Латвія та Литва звернулися до НАТО вжити заходів

 • 422550 переглядiв

КИЇВ. 7 липня. УНН. Президенти Польщі, Латвії та Литви Анджей Дуда, Егліс Левітс та Гітанас Науседа написали листа генсеку НАТО Єнсу Столтенбергу та партнерам по Альянсу, у якому закликали вжити заходів для протидії загрозам, які виникають у зв'язку з агресивними діями росії та мінливою ситуацією в білорусі. Про це повідомляє УНН із посиланням на сайт президента Литви.

Деталі

Глави трьох держав звернули увагу на те, що співпраця між росією і білоруссю підриває не тільки безпеку регіону, а й безпеку Європи. Територія і ресурси білорусі використовуються росією для ведення жорстокої і незаконної агресивної війни проти України, що свідчить про дедалі тіснішу військову інтеграцію двох країн.

Цитата

"Останній прояв цього - розміщення тактичної ядерної зброї на території білорусі, що загострює ситуацію в контексті війни в Україні та становить пряму загрозу безпеці нашого суспільства. Це ще одне грубе порушення Основоположного акта НАТО-росія, яке ясно показує, що цей документ втратив чинність", - ідеться в листі лідерів Литви, Польщі та Латвії.

Дуда, Левітс та Науседа зазначили, що білоруський народ потребує чіткого сигналу від НАТО що того, що йому важливо бачення демократичної, стабільної та процвітаючої білорусі, яка не залежатиме від рф і її внутрішньої боротьби.

Лідери трьох держав запропонували п'ять послідовних дій, що "не лише підвищать безпеку союзників, а й відповідатимуть демократичним прагненням білоруського народу".

Йдеться про:

  • перегляд ядерного стримування та його адаптацію до нової реальності;
  • включення звичайних загроз, що походять з білорусі, у процес військової адаптації НАТО;
  • завчасне розміщення боєприпасів та зброї на східному фланзі НАТО;
  • збільшення витрат на оборону на понад 2% ВВП та ув'язування цього процесу з пріоритетами Альянсу;
  • підвищення стійкості союзників до гібридних загроз.

Нагадаємо

9 червня 2023 року на зустрічі із самопроголошеним президентом білорусі олександром лукашенком путін заявив, що розміщення російської тактичної ядерної зброї в білорусі розпочнеться після того, як об'єкти будуть готові.

27 червня александр лукашенко заявив, що значна частина російської ядерної зброї, яку планується завезти до білорусі, вже перебуває на території країни.

У зв’язку з розміщенням російської ядерної зброї в білорусі Польща звернулася до всього НАТО запросити Варшаву до участі в програмі Nuclear Sharing.

Українські Національні Новини

Політика

    Популярні

    Новини по темі

    В Індонезії McDonald's запустив "весільну пропозицію"

     • 642087 переглядiв