Деталі
Як повідомляється, на запит міністрів виконавчий орган блоку повинен надати термінові пропозиції щодо забезпечення ліквідності енерготрейдерів і "зняття" несподіваних прибутків енергетичних компаній, щоб кошти могли бути перенаправлені споживачам, які мають проблеми.
"Сподіваюся, ми зможемо завершити переговори до кінця вересня", - заявив журналістам міністр промисловості головуючої у Раді ЄС Чехії Юзеф Сікела.
Міністри попросили Єврокомісію запропонувати екстрені заходи, включаючи обмеження цін на газ, відзначає видання. "Конкретні заходи щодо цього також мають допомогти обмежити вплив високих цін на газ на ринки електроенергії ЄС та ціни на енергоносії для споживачів", — йдеться у спільній заяві, яку вони підготували.
Єврокомісар з питань енергетики Кадрі Сімсон заявила, що наступного тижня блок запропонує "безпрецедентні" заходи, оскільки країни мають серйозні проблеми. Вона додала, що її команда працює над ширшим планом коригування структури європейського ринку електроенергії, який, як вона сподівається, буде "готовим на початку наступного року".
Міністри також обговорили способи зменшення попиту, але не підтримали заклик Європейської комісії до обов'язкових скорочень енергоспоживання, зазначає видання. У їхній спільній заяві міститься заклик до "стимулювання" скоординованих скорочень.
При цьому зауважується, що група європейських міністрів енергетики також наполягає на тому, щоб встановити граничні ціни на весь газ, що імпортується, а не тільки на російський газ, оскільки блок все більше і більше відчайдушно намагається не допустити, щоб стрибки цін вдарили по економіці.
Ідея ширшого застосування стелі цін на газ з'явилася під час переговорів після того, як кілька держав-членів ясно дали зрозуміти, що не хочуть підтримувати ідею обмеження ціни лише на російський газ. москва заявила, що припинить постачання всім, хто підпишеться на обмеження цін. "Зрештою, міністри погодилися, що необхідно провести додаткову роботу, перш ніж можна буде запровадити будь-яку таку міру", - повідомляє видання.
"П'ятнадцять країн чітко висловилися за загальну стелю цін на імпорт будь-якого газу, а не тільки одного оператора або однієї країни. Троє віддали перевагу тому, щоб стеля цін була тільки на російський газ", - заявив журналістам міністр екологічного переходу Італії Роберто Чинголані.
Прем'єр-міністр Бельгії Александр де Кроо є одним із прихильників цієї ідеї. Обмеження має бути тимчасовим і динамічним, пропонуючи надбавку до азіатських цін, які нині становлять лише половину того, що платять європейські покупці, сказав він у четвер в інтерв'ю. Він додав, що це дасть час продумати, як реструктурувати механізм ціноутворення на електроенергію у майбутньому.
Доповнення
Зустріч у п'ятницю — це лише перший крок, зауважує видання. І що після того, як міністри попросять Єврокомісію запропонувати докладне регулювання, потім уряди мають його схвалити.
Президент Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн виступає зі своїм щорічним зверненням до Європейського парламенту 14 вересня.