“Прем’єр-міністр Пашинян закликав канцлера Німеччини докласти всіх зусиль, щоб приборкати агресивну, деструктивну позицію Туреччини і виключити її участь у цих заходах в регіоні”, — наголошується в повідомленні.
Пашинян заявив, що Нагірний Карабах зазнав агресії Азербайджану і висловив заклопотаність у зв’язку з триваючими зіткненнями. У свою чергу німецький лідер вказала, що нагірно-карабахська криза слід дозволити виключно мирним шляхом. Меркель повідомила про необхідність відновити процес пошуку способів мирного врегулювання протиріч за допомогою мінської групи ОБСЄ.
Раніше в телефонній розмові з лідером Франції Еммануелем Макроном Пашинян назвав позицію Туреччини по відношенню до загострення конфлікту в Нагірному Карабасі “жорсткою” і “упереджено-агресивною”. Тоді глава вірменського уряду також зазначив, що необхідно не допустити турецьке втручання в напружену ситуацію.
Міноборони Вірменії повідомило, що азербайджанські військові використовують в Карабасі турецьке озброєння. Крім того, військове відомство припустило участь на їхньому боці турецьких найманців. Пізніше президент Вірменії Армен Саркісян заявив, що Туреччина постачає Баку дрони, винищувачі F-16, найманців і військових радників і постійно проводить проти Єревана кібератаки.
Нагадаємо, що вранці 27 вересня міноборони Азербайджану заявило про початок контрнаступальної операції на лінії зіткнення з Вірменією. Президент Азербайджану заявив, що операція є відповіддю на вірменські артобстріли, внаслідок яких загинули азербайджанські громадяни. Згодом Азербайджан оголосив про запровадження в країні воєнного стану, а в окремих районах і містах комендантської години. Влада Вірменії та невизнаної "Нагірно-Карабаської Республіки" також оголосили про запровадження воєнного стану і мобілізацію.
За два дні боїв міністерство оборони невизнаної "Нагірно-Карабської Республіки" повідомило про загибель 31 свого військового.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Міноборони Вірменії заявило про втручання Туреччини в конфлікт в Карабаху
Тим часом міністерство оборони Азербайджану заявляє, що втрати Вірменії за перший день загострення конфлікту становлять понад 550 військових. Вірменія це спростовує і зі свого боку заявляє, що Азербайджан втратив близько 200 військових. Офіційний Баку про свої втрати поки не повідомляє.