Зазначається, що Парубій дав високу оцінку роботі постійної делегації України у ПАРЄ та підтримав її рішення щодо припинення участі у роботі сесії Асамблеї.
“Члени української делегації боролися як леви всі останні роки. Це правда і треба віддати їм належне”, — заявив Андрій Парубій на брифінгу для журналістів у середу, 26 червня.
“Ми справді маємо дуже небезпечний прецедент і небезпечне рішення, але це рішення має свій внутрішній настрій, — сказав Голова Парламенту та пояснив, — Коли Україна боролася і демонструвала готовність захищати свої інтереси, європейські країни змушені були ставати на бік України в боротьбі проти російського агресора”.
Утім, спікер парламенту зауважив, що були країни, з боку яких звучали тези про те, що “потрібно просто домовитись, перестати стріляти, узгоджувати з агресором позиції стосовно припинення агресії”. Це, на його переконання, стало стимулом для прийняття багатьма європейськими країнами рішення про повернення російської делегації до роботи у ПАРЄ.
Також, нагадав Парубій, багато представників європейських країн пояснювали свої висловлювання захистом інтересів національного бізнесу.
“Багато з них говорили, не приховуючи: якщо Україна перестає боротись, то чому ми маємо шкодити власному бізнесу та власним інтересам?” — констатував Голова Верховної Ради.
У контексті ряду ініціатив, з якими виступила українська делегація, зокрема про недопущення на вибори в Україні спостерігачів від Російської Федерації, Андрій Парубій заявив, що вважає це правильним.
“Ми не можемо допустити, щоб на українських парламентських виборах були представники країни-агресора, щоб вони судили та визначали демократичність українських виборів”, — наголосив він.
Голова Парламенту повідомив, що найближчим часом ініціюватиме проведення наради щодо ситуації у ПАРЄ.
“Разом з головою нашої делегації Володимиром Ар’євим ми проведемо оперативні дискусії, обговоримо кожну з цих ініціатив та ухвалимо по них кінцеві рішення”, — зазначив Парубій та ще раз підкреслив, що дії української делегації правильні та чітко демонструють відношення України до рішення, яке, на жаль, було прийняте Асамблеєю.
Нагадаємо, ПАРЄ повернула повноваження делегації РФ в повному обсязі.
Після цього у Парламентській асамблеї Ради Європи делегації семи країн висловили протест проти повернення Росії без жодних санкцій.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Генсеком Ради Європи обрали хорватку Марію Печинович-Бурич