Документ передбачає, що такі соціальні мережі, як Facebook, Twitter та YouTube, зобов’язані будуть протягом 24 годин з моменту надходження відповідних скарг видаляти коментарі користувачів, які містять “мову ненависті” та пропаганду тероризму. Для спірних випадків цей період становитиме сім днів. У разі систематичних порушень цих правил соціальним мережам загрожуватимуть багатомільйонні штрафи.
На адміністрацію соцмереж також покладається зобов’язання видаляти “фейкові новини”, які містять наклеп. Крім того, адміністратори повинні раз на півроку публікувати список стертих повідомлень.
Авторами законопроекту були представники правлячої коаліції. 7 липня документ буде розглянутий бундесратом.
Раніше наміри ухвалити цей закон у Німеччині критикували правозахисники та представники інтернет-спільноти. Зокрема, неурядова організація “Репортери без кордонів”, а також спеціальний доповідач ООН із питань свободи слова Девід Кайе вказують, що йдеться про явні обмеження свободи думок.
Керівництво Facebook вважає, що закон суперечить нормам європейського права.
Як повідомляв УНН, у соціальній мережі Twitter відбувається тестування функції, яка дозволить відзначати записи з недостовірним змістом.