“...Ми не можемо толерувати, заплющувати очі на будь-які прояви расизму та виключення і претендувати на захист сакральності кожного людського життя. Водночас, мусимо визнати, що насильство останніх ночей має характер самознищення та пострілу в себе самих. З насильством нічого не набувається, але багато втрачається”, — звернувся понтифік 3 червня.
Єпископ Риму, виступаючи у Ватикані, назвав смерть Джорджа Флойда трагедією, заявивши, що молиться за нього і всіх, що “втратили життя через гріх расизму”.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Папа Римський вперше з березня прочитав молитву для віруючих на площі Святого Петра
Масові протести у США почалися після смерті афроамериканця Джорджа Флойда. Його затримала поліція Міннеаполіса 25 травня за підозрою у використанні фальшивих купюр. Під час затримання офіцер натиснув Флойду на горло, при цьому Флойд намагався пояснити, що не може дихати. Пізніше затриманий помер у лікарні.
Як зазначає видання “Радіо Свобода”, сьогодні тисячі людей вийшли на вулиці у Європі на знак солідарності з демонстрантами, які виступають проти расизму в США, де восьму ніч поспіль тривають протести, викликані загибеллю неозброєного чорношкірого чоловіка Джорджа Флойда в Міннеаполісі, штат Міннесота.
Акції протесту почалися в Міннеаполісі, але швидко поширилися і на інші міста, охопивши ряд штатів. До вихідних демонстрації переросли в безлади, зіткнення з поліцією і погроми.
У Міннеаполісі встановили режим надзвичайної ситуації через заворушення, пізніше влада ввела комендантську годину. Також комендантську годину ввели в десятках інших міст, в тому числі у Вашингтоні і Нью-Йорку.