“Єврокомісія рада оголосити про замовлення додаткових 300 млн доз вакцини Pfizer, перша партія з них в 75 млн доз може почати поставлятися вже в кінці 2021 року”, — заявила вона.
Фон дер Ляйен підкреслила, що якщо врахувати ухвалене у вівторок рішення про сертифікацію другої вакцини в ЄС, виробленої компанією Moderna, на яку Брюссель погодив передзамовлення в 160 млн доз, то тепер у країн ЄС є контракти на поставки до 760 млн доз вже сертифікованих вакцин, і цього “досить для вакцинації 380 млн осіб або трьох чвертей населення Євросоюзу”.
Коментуючи заяву Pfizer про нездатність компанії в найближчі місяці виконувати у терміни всі розміщені замовлення, і, відповідно, про скорочення обсягу перших партій, які постачаються вдвічі, фон дер Ляйен заявила: “Перший етап завжди складний, ми стикаємося з браком потужностей і проблемами логістики, однак згодом ми розраховуємо надолужити згаяне”.
Вона також оголосила, що в цілому ЄС вже попередньо замовив 2,3 млрд доз вакцини від шести західних виробників: Pfizer, Moderna, Johnson & Johnson, CureVac, AstraZeneca, концерну Sanofi — GSK, з яких дві перші вже отримали сертифікацію в ЄС.
“Ці вакцини в перспективі (якщо інші компанії зможуть вивести свої продукти на ринок) зможуть отримувати не лише держави ЄС, а й країни-партнери”, — сказала фон дер Ляйен.
We make sure Europeans have sufficient doses of safe & effective # COVID19 vaccines.
We now enable EU countries to buy more doses of the 1st vaccine approved in EU.
They can now buy up to 300 million more doses of the #BioNTech / @Pfizer vaccine. https://t.co/vjZd0L17VL
Вона також підкреслила, що держави ЄС не мають права вести паралельні переговори з шістьма західними компаніями — постачальниками вакцин зі списку ЄС і укладати з ними паралельні угоди про додаткові або прискорені поставки, все повинно робитися тільки солідарно через Брюссель.