Деталі
Уряд також підтримав введення з 8 лютого концепції “безпечної торгівлі”, яка забезпечить більш жорсткий контроль кількості покупців в магазинах, а у наглядових органів буде можливість прийняти рішення про припинення роботи торгової точки на термін до семи днів, якщо будуть виявлені порушення безпеки. Крім того, будуть зняті обмеження на асортимент товарів у магазинах продуктів харчування та гігієнічних товарів. А очну торгівлю зможуть здійснювати магазини, в яких продукти харчування або гігієнічні товари складають не менше 70% асортименту.
Уряд Латвії також обговорював скасування комендантської години у вихідні дні і вирішив продовжити дискусії з цього питання на наступному тижні. Можлива відмова від комендантської години у вихідні мотивована тим, що її введення було пов’язане з необхідністю запобігання традиційних скупчень людей в новорічні свята, а також завантаженістю правоохоронних органів, які також повинні вести боротьбу зі злочинністю та забезпечувати громадський порядок. Побічним ефектом роботи поліції в комендантську годину є неможливість приділяти достатню увагу і ресурси для контролю за дотриманням вимог епідеміологічної безпеки.
Доповнення
Перший випадок зараження коронавірусом у Латвії було зафіксовано 2 березня 2020 року, в країні виявлено 70 276 інфікованих, 1 309 осіб померли, на лікуванні в лікарнях перебувають 986 пацієнтів. Вакцинація від коронавірусу в республіці почалася 28 грудня минулого року, з тих пір одна доза препарату була введена 17 626 жителям, дві — 12 218. З 13 березня до 9 червня минулого року в Латвії через пандемію діяв режим надзвичайного стану. Рішенням уряду з 9 листопада до 6 грудня 2020 року в країні знову був введений такий режим, потім його продовжили до 11 січня, пізніше — до 7 лютого.
Згідно зі статистикою ВООЗ — у Латвії 68 658 випадків захворювання, 1 250 осіб загинули.