Запропонована раніше у травні Палатою лордів поправка під номером 19 передбачає розгляд у Палаті громад в термін до 30 листопада будь-якої угоди про Brexit, якої досягне прем’єр-міністр Сполученого Королівства Тереза Мей за підсумками переговорів з Брюсселем. У разі прийняття її британський парламент міг отримати значні повноваження у питанні контролю ходу Brexit, а також можливість ініціювати проведення чергового референдуму у період з 30 листопада по 29 березня 2019 року.
Відхилення парламентарями даної поправки розцінюється як значуща перемога для британського прем’єра, оскільки їй в цілому вдалося подолати розбіжності всередині Консервативної партії при проведенні важливого голосування. Проте двоє консерваторів порушили партійну дисципліну і встали на сторону опозиції, проте їх втрата була компенсована п’ятьма голосами на підтримку уряду з боку депутатів опозиційної Лейбористської партії, в якій також є прихильники і противники Brexit. Місцеві ЗМІ зазначають, що Мей довелося піти на поступки і провести зустріч з 15-20 проєвропейськи налаштованими консерваторами, щоб переконати їх встати на сторону уряду. “Ми розмовляли сьогодні з прем’єр-міністром перед проведенням першого раунду голосування”, — сказав прихильник збереження Великої Британії в ЄС депутат Стівен Хаммонд, вказавши, що він “повністю довіряє” запевненням прем’єра.
Білль про Brexit повернувся у вівторок в Палату громад після трьох читань у верхній палаті парламенту — Палаті лордів. Народні представники розглянули деякі з 15 поправок, запропонованих раніше їх невиборними колегами-лордами. Парламентарі відхилили всі суперечні урядовому курсу пропозиції, прийнявши при цьому без голосування поправку по Північній Ірландії, що вимагає не допустити появи кордону між Північною Ірландією і Республікою Ірландія після виходу Великої Британії з ЄС.
Як повідомляв УНН, британський міністр у справах Brexit розробив компромісний план по кордону з Ірландією.