У зустрічі також взяли участь керівник Програми захисту дітей представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні) Габріель Акімова, представники Мінсоцполітики, МОЗ, МОН, ВГО “Національна Асамблея осіб з інвалідністю”, БФ “Інститут раннього втручання”.
“Розвиток програм раннього втручання є одним з найголовніших питань, які ставить перед собою чинний Уряд. Ми вже здійснили перші кроки щодо запровадження в Україні системи раннього втручання”, — сказав П.Розенко під час зустрічі.
П.Розенко зазначив, що Уряд вже затвердив концепцію реформування системи охорони здоров’я та нові концептуальні підходи щодо реформування системи освіти.
“І в кожному з цих напрямків окрема увага приділяється дітям з інвалідністю, наданню їм якісних медичних, соціальних та освітніх послуг, зокрема передбачається створення інклюзивних класів у навчальних закладах. Це для нас надзвичайно важливі питання”, — наголосив Віце-прем’єр-міністр.
За словами П.Розенка, подальша робота щодо розбудови системи раннього в Україні буде сконцентрована у двох напрямках: це аналіз і приведення українського законодавства до стандартів ЄС та налагодження самої системи раннього втручання, яка включатиме надання і соціальних, і медичних та освітніх послуг у відповідності до потреб дітей з порушеннями розвитку.
За результатами зустрічі, Павло Розенко доручив центральним органам виконавчої влади пришвидшити підготовку проекту Меморандуму про взаєморозуміння, головним завданням якого є сприяти співробітництву та взаємодії органів влади, громадських організацій України та міжнародних організацій щодо напрацювання єдиних підходів та ефективної розбудови в Україні системи раннього втручання.