За даними ООН, у 148 країнах світу було виявлено та зареєстровано близько 50 000 жертв торгівлі людьми. Жінки становлять серед них 46 відсотків, дівчатка – 19.
Сексуальна експлуатація залишається найпоширенішою формою експлуатації (50%), за якою слідує примусова праця (38%).
За словами глави ООН, у наші дні на тлі зростаючих масштабів нерівності, кліматичних катастроф, що поглиблюються, і безпрецедентних показників переміщення населення дедалі більше людей стають уразливими для торговців людьми.
Цитата
«Більшість виявлених жертв – жінки і діти, багато з яких зазнають жорстокого насильства, примусової праці, звірячої сексуальної експлуатації та наруги, – продовжив Гутерріш. – І при цьому торговці людьми продовжують користуватися безкарністю. Їхнім злочинам не приділяється достатньо уваги».
Генеральний секретар ООН закликав змінити такий стан справ. З цією метою Антоніу Гутерріш запропонував збільшити обсяг інвестицій у заходи з виявлення постраждалих та їхній захист, а також зміцнювати правоохоронну діяльність, щоб притягувати до відповідальності злочинців, які перетворюють живих людей на товар.
«Ми повинні більш активно допомагати постраждалим заново вибудовувати своє життя», – додав глава ООН.
Цитата
«У цей Всесвітній день боротьби з торгівлею людьми давайте подвоїмо зусилля з виявлення, захисту та підтримки жертв торгівлі людьми, щоб жодна жертва не була залишена без уваги, – закликав він. – Давайте спільно будувати світ, у якому жодна людина ніколи не буде куплена, продана або поневолена».