"Упродовж звітного періоду УВКПЛ зафіксувало 32 порушення прав щодо 23 працівників засобів масової інформації та активістів громадянського суспільства, з яких 30 порушень мали місце у звітному періоді. Ця кількість задокументованих нападів на 210% більша, ніж у попередньому звітному періоді, з 16 лютого до 15 травня 2018 року", - йдеться в доповіді.
Спостерігачі пов’язують таку тенденцію із наближенням виборів 2019 року в Україні.
"УВКПЛ висловлює серйозне занепокоєння щодо ерозії громадянського простору на тлі наближення виборів 2019 року й закликає правоохоронні органи та органи місцевого самоврядування рішуче реагувати на ці напади шляхом ужиття заходів для захисту простору для безпечного і безперешкодного здійснення свободи вираження поглядів, свободи думки та свободи мирних зібрань", - сказано в доповіді.
Крім того, зазначається, що, хоча УВКПЛ має обмежений доступ на територію, яка контролюється озброєними групами на Донбасі, воно задокументувало певні "нормативні акти" і заходи, які свідчать про те, що на цій території не вітають і придушують висловлення критичних думок і свободу преси.
Нагадаємо, в ООН стурбовані через напади та тиск на правозахисників в Україні.