У 2016 році в світі було викинуто 44,7 млн тонн побутової техніки. Це - дев'ять єгипетських пірамід. А загальна вартість електронного сміття, до складу якого входять золото, срібло, залізо, мідь, оцінюється приблизно в 55 млрд дол.
"Зростання електронних відходів пов'язана з тим, що техніка дешевшає, і люди можуть дозволити собі купувати нові моделі тих же телевізорів, комп'ютерів і телефонів, позбавляючись від старих", - йдеться в дослідженні.
Сьогодні переробляється в середньому лише 20% відслужив техніки.
"Глобальний моніторинг ситуації за небезпечними відходами є цінним ресурсом для тих урядів, які розробляють необхідні стратегії і стандарти з метою зниження несприятливого впливу електронних відходів на здоров'я і навколишнє середовище", - вважає генеральний секретар Міжнародного союзу електрозв'язку Хоулін Чжао.
Тим часом, в Україні досі відсутня належна система утилізації небезпечних відходів.
Також, донедавна в країні були відсутні державні пункти збору небезпечних відходів у населення. Позбутися від токсичних відходів людям допомагали волонтери і компанії - утилізатори небезпечних відходів. Зокрема, в Обухові такі контейнери в квітні 2017 встановила компанія "Тарком Екосервіс" за сприяння місцевої влади.
З того часу, жителі міста і лікарні здали 2,5 тисячі ртутьвмісних (люмінесцентних) ламп і 174 кг використаних батарейок.