Про що говорить резолюція:
— Посилається на міжнародно-правове визначення агресії; застерігає про те, що отримання території або іншої переваги внаслідок агресії не може та не буде вважатися законною дією.
— Вимагає від Російської Федерації припинити політику зміни демографічної ситуації в Криму, насамперед шляхом переселення туди свого населення, а також примусового виселення.
— Засуджує масові затримання активістів та захисників прав людини на основі звинувачень в підтримці тероризму, зокрема представників громадянської ініціативи “Кримська солідарність”.
— Закликає припинити переслідування та звільнити осіб, затриманих за висловлювання думок, зокрема до початку окупації.
— Засуджує триваючу практику призову чоловіків до Збройних сил РФ та кримінального переслідування тих, хто відмовляється від служби в лавах держави-окупанта.
— Вимагає негайно звільнити усіх незаконно затриманих громадян України та забезпечити їхнє безпечне повернення на Батьківщину.
— Закликає міжнародну спільноту продовжити у рамках міжнародної адвокації викриття порушень РФ прав людини як на двосторонньому, так і багатосторонньому рівнях.
Так, резолюція набуде чинності після її ухвалення Генеральної Асамблеєю ООН в грудні.
Нагадаємо, 14 листопада в ООН підтримали оновлений проект резолюції щодо ситуації з правами людини в Криму. Відповідний документ підтримали 67 країн-членів ООН.
Проти проекту резолюції щодо Криму проголосували 23 країни, серед яких Росія і Білорусь.