onkozakhvoryuvannya-krasche-i-deshevshe-profilaktuvati-anizh-likuvati-profilniy-komitet-vr

Онкозахворювання краще і дешевше профілактувати, аніж лікувати – профільний комітет ВР

 • 18888 переглядiв

"Я хотів би звернути увагу, що проблема онкології така велика, що одним круглим столом її вирішити не можливо. Але сьогодні ми хотіли б зосередити увагу на першій важливій частині, яка стосується попередження і профілактики онкологічних захворювань. Ми виділяли кошти на лікування, а на профілактику, на жаль, не виділялося нічого. А усім відомо, що весь світ іде шляхом саме попередження хвороб", - сказав він.

У свою чергу народний депутат, заступник голови комітету ВР з питань охорони здоров'я Оксана Корчинська повідомила, що тема профілактики та раннього виявлення онкологічних захворювань в Україні є вкрай важлива та актуальна.

Також, О.Корчинська наголосила, що за результатами обговорення "круглого столу" має бути прийнята резолюція, яка стане спільним документом та дорожньою картою у напрямку профілактики онкозахворювань в Україні на наступний рік.

"Від імені комітету ВР з питань охорони здоров'я рада вітати всіх учасників надзвичайно важливого круглого столу. Він надзвичайно важливий саме напередодні ухвалення нового бюджету і Нового року. Ті питання, які ми сьогодні обговоримо, вони надзвичайно актуальні. І мені б хотілося, щоб протягом нашого круглого столу і до завершення, усі прочитали резолюцію. Вона вкрай важлива і повинна бути спільною, бо без вашої підтримки нам буде важко рухатися у наступному році", - резюмувала вона.

Як повідомляв УНН, сьогодні 9 грудня Комітет з питань охорони здоров’я проводитить засідання “круглого столу” на тему “Актуальні питання профілактики та раннього виявлення онкологічних захворювань в Україні”.

Нагадаємо, за словами народного депутата Д.Силантьєва, реформу підходів до профілактики захворювань кожен українець повинен починати із себе.

За словами заступника міністра охорони здоров’я України Романа Ілика, в Україні треба запроваджувати тренд на здоровий спосіб життя.

При цьому, в Україні досі не існує єдиної системи профілактики онкозахворювань.

Так, за словами завідуючого амбулаторно-поліклінічним департаментом Клініки Спіженко Володимира Тихонова, відсутня єдина, розроблена, затверджена та контрольована програма дій: первинна ланка медичної допомоги не забезпечена онкологами, а роботодавці не мотивовані до регулярного контролю за станом здоров’я працівників.

“Все що ми можемо побачити, це — періодичні борди від локальних закладів охорони здоров’я, не чисельні виїзди єдиного на всю країну мобільного мамографа у деякі області України, профогляди на великих підприємствах. Та все це — не є системою”, — сказав В.Тихонов.

Лікар додав, що системно над профілактикою онкозахворювань працюють приватні медичні заклади, бо мають для цього спеціальні програми.

 

Українські Національні Новини

Суспільство

    Популярні

    Новини по темі

    Швейцарія заморозила активи В.Януковича ще на рік

     • 9906 переглядiв

    У Херсоні "сонячні" діти вийшли на подіум в ролі моделей

     • 11922 переглядiв

    Напередодні вихідних затори в Києві сягнули семи балів

     • 10845 переглядiв