Цитата
“Там вона якась є. Вона неглибоко, проблем дістати її немає. Справа в тому, що, швидше за все, мінералізація висока. А з високою мінералізацією що толку? Це очищати треба”, — цитує Аксьонова видання “Вести Крим”.
Деталі
При цьому Аксьонов уточнив, що кримські очисні станції не впораються з необхідними для півострова обсягами такої води, тому проект з видобутку води з дна Азовського моря, за його словами, “доведеться забути”.
“Очистити на добу мільйон кубометрів або два — це нереально. У такій ситуації доведеться цей проект забути і ставити дві опріснювальні установки у Фрунзе і в Ялті — це єдиний вихід з положення. Іншого взагалі немає”, - цитує російського главу Криму провладне видання "Кримінформ“.
За словами Аксенова, Бештерек-Зуйський водозабір є останнім розвіданим місцем із зрозумілою кількістю підходящої для мереж Криму води і є єдиним перспективним джерелом в Сімферопольському районі.
“Інших родовищ в зоні Сімферополя, які перспективно могли б бути розроблені і дати пристойний обсяг води в мережу, немає. Науці, принаймні сьогодні, про це невідомо ”, - додав Аксьонов.
Нагадаємо
Президент Росії Володимир Путін раніше сказав, що запаси прісної води є в прилеглих до Криму акваторіях, під Азовським морем. Після цього Аксьонов повідомляв, що фахівці приступили до роботи по обґрунтуванню можливості видобутку прісної води під Азовським морем.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Зневоднення Криму: окупанти зігнали близько 100 осіб розчищати русла річок
У кінці травня російський віце-прем’єр Криму Євген Кабанов повідомляв, що російські фахівці почали бурити свердловини в Азовському морі для оцінки запасів прісної води.
Аксьонов стверджує, що влада Криму має намір вирішити проблему зрошення полів за допомогою прісної води, видобутої з-під Азовського моря.