Небезпеки підстерігають за святковим столом.
"Напівсолодке шампанське з пластикової пробкою - це основна причина контузії очного яблука, аж до його розриву, аж до видалення. Якщо ж просто удар отримала людина, то відразу може і не відчути погіршення зору, а відчути тільки через 2-3 тижні", - зазначив медик.
За його словами, пластикова пробка небезпечна тим, що "вистрілює" з величезною швидкістю (до 60 км/ч), як куля з пляшки з солодким і напівсолодких ігристим вином, в якому міститься більше газу, ніж в сухому.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У військовій частині сталася аварія: постраждав солдат
При цьому він додав, що пробка може "вистрілити" в око комусь на відстані 2-3 метрів. В такому випадку слід відразу ж, як можна швидше, звернутися до лікаря-офтальмолога.
Також медик порадив, щоб запобігти подібним інцидентам, шампанське перед відкриттям необхідно охолодити, потім відкрутити металеву сітку, накрити рушником, вийти в іншу кімнату, відкрити і повернутися вже з відкритою пляшкою.
Як уточнив лікар, в його практиці за одне тільки чергування в новорічну ніч доводилося оперувати по 4-5 постраждалих через невдале відкупорювання пляшки шампанського.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Через ожеледицю в Києві травмувалися понад 2 тис. осіб
Але не тільки шампанське, а піротехніка і навіть бенгальські вогні можуть таїти небезпеку.
"Від бенгальського вогню, найчастіше, пил, який згорає, потрапляє в очі, і якщо їх промити - навіть звичайною проточною водою - нічого особливого не станеться. Неправильне ж користування феєрверками - це вже інвалідизуючі травми, аж до сліпоти, і частіше до неї схильні дорослі", - зазначив медик.
За його словами, для промивання очей можна використовувати також краплі "Окомістин", "Левомецітін".
При цьому він додав, що останнім часом травми очей через використання феєрверків зустрічаються нечасто. На думку С.Рикова, це пов'язано з тим, що в місцях продажу піротехніки все частіше працюють консультанти, які пояснюють клієнтам правила користування піротехнікою.