odesiti-nervuyut-cherez-rekonstruktsiyu-pasazhu

Одесити нервують через реконструкцію "Пасажу"

 • 69436 переглядiв

Деталі 

Багато одеських ЗМІ пишуть, що під виглядом реконструкції йде банальне розширення площ - звичайна практика для Одеси. Так само, наприклад, розширюється зараз готель-дельфінарій "Немо", який належить функціонерам з команди мера Геннадія Труханова. Але на відміну від "Немо", "Пасаж" одесити вважають спільною спадщиною і переживають, що так звана реконструкція зруйнує будівлю не тільки зовні, але і всередині.

Місцеве видання "Правда за Одессу" пише, що в травні 2021 року забудовникам (про яких нижче піде мова) були видані містообмеження, які дозволяють їм збільшити мансардний поверх на 2,5 тисячі метрів. При цьому як би гарантується незмінність вигляду будівлі. У той же час місцеві чиновники визнають, що контролювати процес вони не зможуть - немає повноважень.

Раніше УНН писав, що "Пасаж" перебуває зараз у володінні бізнесменів Олександра Грановського і Бориса Кауфмана. При чому перехід власності від комунальної до приватної самі одесити називають сумнівним

До 2003 року "Пасаж" був у власності городян, але після було вирішено створити закрите акціонерне товариство, куди крім міськради увійшли приватні компанії Бориса Кауфмана та Олександра Грановського, яких, до слова, вважають мало не "спонсорами" мера Одеси Геннадія Труханова або у всякому разі особливо наближеними.

Голосування депутатів призвело до того, що у власності мерії виявилося 35% акцій, решта 30% належали компанії "Укрбудсервис" і 35% "Clear Water Bay Hotels" Кауфмана - Грановського. Ніякої реконструкції "Пасажу" не спостерігалося до 2006 року, поки нові "інвестори" не провели закриті збори, куди не запросили мерію, і вирішили внести зміни в статут ЗАТ, випустивши 382 тис. 760 нових акцій по 100 гривень за штуку, які тут же придбав "Укрбудсервис" і став власником 50% акцій.

Тим самим була розмита частка одеситів в "Пасажі", а контроль над об'єктом отримали бізнесмени. У 2013 році міськрада Одеси і зовсім продала свою частку за 32,1 млн грн або по 100 гривень за кожну акцію.

"Серед тодішніх "регіоналів", які лобіювали питання продажу, був і діючий мер Одеси Геннадій Труханов, який тепер є "бізнес-партнером" Кауфмана і Грановського. У голосуванні він не брав участі, але в залі був присутній на правах народного депутата від "Партії регіонів", - повідомили в одеському "Моніторі".

Згідно з інформацією Департаменту комунальної власності Одеської міськради, з 32,1 млн гривень, прописаних в рішенні сесії, до бюджету міста надійшло лише 20,2 млн гривень. До того ж гроші надійшли в грудні 2015 року, коли курс долара вже був по 23,8 гривень. Тобто викупити частку міста, вартість якої 6 мільйонів доларів, бізнесмени в результаті змогли за 848 тис. доларів.

Українські Національні Новини

Суспільство

    Популярні

    Новини по темі

    Одесити нервують через реконструкцію "Пасажу"

     • 69436 переглядiв

    У США почали продаж квитків на "круїз" до стратосфери

     • 17018 переглядiв

    У Канаді знову знайшли безіменні могили у школі

     • 23183 переглядiв

    Футбол: двоє лідерів покинули стан ФК "Зоря"

     • 19166 переглядiв