“Організація стурбована повідомленнями про порушення прав людини і фальсифікації результатів виборів, а також через обмеження доступу до інформації, насильство над мирними протестувальниками, довільними затриманнями, тортурами і повсюдною безкарністю за ці дії”, йдеться в заяві постійного представника Великобританії при ОБСЄ Ніла Буша, пише видання.
ОБСЄ виступає за “відкритий і конструктивний національний діалог” в республіці. Однак офіційний Мінськ досі не продемонстрував бажання брати участь в подібному діалозі, підкреслив Буш.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Не дайте розв’язатися війні: Лукашенко закликав народи Литви, Польщі та України зупинити “своїх божевільних політиків”
Московський механізм надає країнам-учасницям можливість направляти в країну групу експертів, щоб ті надали допомогу у вирішенні конкретної проблеми, пов’язаної з дотриманням прав людини. Він уже застосовувався щодо Білорусі в 2011 році. Востаннє ОБСЄ запускала механізм в 2018 році — щодо Росії для розслідування порушення прав людини в Чечні.
Нагадаємо, що в Білорусі з 9 серпня тривають масові акції протесту проти офіційних результатів виборів президента, згідно з якими перемогу на них здобув чинний глава держави Олександр Лукашенко, який обіймає цю посаду з 1994 року. Опозиція не визнала оголошених владою підсумків виборів, вважає їх сфальсифікованими. В останньому масовому протестному марші, що відбувся в Мінську 13 вересня, взяли участь близько 150 тисяч людей.
Раніше Лукашенко вирішив закрити кордон з Литвою та Польщею, а кордон з Україною “зміцнити”.
Нагадаємо, Європарламент не визнав Лукашенка президентом Білорусі та вимагає широких фінансових санкцій.