“Наша роль полягає в тому, щоб бути посередником, і ми готові це робити. В Україні є лише розмите уявлення, як проводити вибори і яку роль ми в цьому можемо зіграти. Були розмови і про поліцейський компонент. Ми готові це обговорювати, але ми можемо це робити, коли є розуміння по модальностям. Нам потрібно на місцях мати нормальні умови, безпека для нас — ключове питання. Нам потрібен простір, безпечний і стійкий, щоб у нас була безпека, і вибори були легітимними”, — сказав Л.Заньєр.
Окрім того, він зауважив, що лише після врегулювання конфлікту на Донбасі можна переходити до обговорення процедур проведення виборів.
“Це (питання поліцейської місії — ред.) не питання теперішнього часу. Немає навіть специфічної пропозиції про те, як і коли це робити. Є концепція, яка витає десь в повітрі. Ця ідея (поліцейської місії — ред.) була в контексті виборів. Якщо є ідея встановлення поліцейської присутності під час перехідного періоду, то це вже функція постконфліктної стабілізації. Ми, звичайно, можемо говорити про це, але ми ще не досягли цієї стадії. Потрібно спочатку врегулювати конфлікт, після цього можемо розробляти концепції”, — наголосив він.
Як повідомляв УНН, ОБСЄ планує збільшити кількість зон розведення в АТО до 20.