“Працівники Департаменту захисту економіки Національної поліції та Департаменту з розслідування особливо важливих справ у сфері економіки Генеральної прокуратури України встановили, що керівники та засновники комерційних структур організували злочинну схему, у якій були задіяні і підрозділи охорони здоров’я”, — йдеться у повідомленні.
Як зазначається, за певну винагороду зловмисниками заздалегідь прописувались умови для закупівлі продукції конкретної торгівельної марки. Організатор даної злочинної схеми є офіційним представником даного знаку. Для безапеляційної перемоги під час проведення публічних торгів участь в них приймали підконтрольні та афілійовані товариства. З переможцями укладались договори на поставку продукції за завищеними цінами.
Крім того, як встановили правоохоронці, з метою виведення бюджетних коштів у “тінь” були створені афілійовані іноземні компанії. Ці структури були постачальниками медичних матеріалів торгівельної марки підконтрольним товариствам. Ті, у свою чергу, постачали продукцію до закладів охорони здоров’я відповідно до укладених договорів. Проте підприємства-нерезиденти не мають жодного відношення до виробника медичної продукції і використовувались лише для злочинних цілей.
25 січня оперативники Департаменту захисту економіки Нацполіції та слідчі Департаменту з розслідування особливо важливих справ у сфері економіки Генеральної прокуратури України провели санкціоновані обшуки у кількох регіонах країни.
Процесуальні дії проводилися в офісах комерційних та державних структур, задіяних у розкраданні бюджетних коштів.
За результатами обшуків правоохоронці вилучили печатки офшорних компаній та інших суб’єктів господарювання, гроші в еквіваленті у нацвалюті майже 2 млн.грн. та інші матеріали, що мають значення для досудового розслідування.
Усі заходи проводилися в рамках кримінального провадження, відкритого за ст. 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) КК України.
Проводяться подальші заходи з метою притягнення винних до відповідальності та відшкодування завданих збитків.
Нагадаємо, Київська ОДА придбала гемодіалізні розхідники у фірми, що неодноразово підозрювалася у завищені цін.