Деталі
“Ми позначили декілька сфер для взаємодії, і ми подивимося, як справи будуть йти надалі”, — сказала вона 17 червня на міжнародній конференції з безпеки Globsec Bratislava Forum 2 021 (трансляція велася в Twitter форуму).
Першою сферою для співпраці є стратегічна стабільність. Другою — кібербезпека, зокрема боротьба з шкідливими програмами-вимагачами. Третя сфера — гуманітарна співпраця в таких регіонах, як Сирія і Афганістан.
“Це (взаємодія в області кібербезпеки і стратегічної стабільності), а також наша здатність до співпраці в області гуманітарної підтримки Сирії, Афганістану і так далі стануть нашими першими кроками (на шляху виправлення відносин)”, — зазначила дипломат. Реалізація досягнутих в Женеві домовленостей “залежить від пана Путіна”, підкреслила Нуланд.
На зустрічі з Путіним Байден, зокрема, закликав розпочати кримінальне переслідування росіян, причетних до хакерських атак на американські організації, повідомила Нуланд. Вона назвала тему кібербезпеки важливою для Америки, нарікаючи, що з території Росії на США відбувається безліч атак. Путін в Женеві назвав США лідерами за хакерськими атаками.
Серед проблем, які Байден і Путін торкнулися в Женеві, була ситуація у Білорусі, констатувала Нуланд. “Президент (Байден) чітко позначив, що ми кардинально не згодні з Росією, і я не думаю, що будь-хто з президентів намагався оскаржити, що ми підходимо до цього питання з різних сторін”, — констатувала Нуланд. Вона зазначила, що Байден висловив Путіну обурення з приводу посадки рейсу Ryanair в Мінську і затримання опозиційного білоруського журналіста Романа Протасєвіча. “Як і Європа, ми вже ввели санкції (проти влади Білорусі). Слідкуйте за новинами на наступному тижні”, — додала дипломат.
Watch LIVE: # GLOBSEC2021 session with Victoria Nuland & @ VALERIEin140 .
All the information of the event: https://t.co/YqCjExC6eo #USCEE #democracy @StateDept https://t.co/EJY5dl7R29