Основні положення вдосконаленого кодексу поведінки:
- Новий кодекс поведінки розширює з 18 місяців до двох років період, протягом якого колишні єврокомісари не можуть займати посади в приватних структурах, відповідно до пропозиції Президента Юнкера від листопада 2016 року. Для Президента Єврокомісії цей період становить три роки.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Єврокомісія взяла до відома "кремлівський список" США
- Новий кодекс поведінки вперше визначає, що таке “конфлікт інтересів”. Також він встановлює принцип, відповідно до якого Єврокомісари не лише мають уникати конфлікту інтересів, але й ситуацій, які можуть виглядати як такий конфлікт.
- Єврокомісари матимуть декларувати інвестиції понад 10 тис. євро, незалежно від можливості конфлікту інтересів. У випадку виникнення конфлікту інтересів щодо якогось із активів єврокомісара, Президент зможе вимагати їх вилучення або розміщення в сліпий трастовий фонд.
- Кожні два місяці буде публікуватись інформація щодо транспортних витрат кожного єврокомісара. Вперше такі дані стануть публічними в лютому 2018 року.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Єврокомісія подасть до суду на Польщу через закон про авторське право
- У виконанні кодексу Коледжу допомагатиме новий Незалежний етичний комітет з посиленим статусом.
Нагадаємо, 7 лютого Європарламент має погодити оновлення Рамкової угоди між Європейським Парламентом та Єврокомісією. В результаті, єврокомісари можуть брати участь у виборах до Європарламенту як кандидати без потреби брати відпустку, відповідно до пропозиції Президента Юнкера від листопада 2016 року.