"Менш ніж за два тижні до інавгурації нового президента США, представники Демократичної партії в Палаті представників США розглядають можливість розпочати нову процедуру імпічменту проти президента США Дональда Трампа", - йдеться у заяві спікерки Палати представників Ненсі Пелосі.
Зазначається, що демократи хочуть оголосити імпічмент Трампу за його роль в подіях у Вашингтоні 6 січня, коли натовп увірвався до будівлі Капітолію, де проводив засідання парламент.
"Процедуру імпічменту буде розпочато, якщо віце-президент США Майк Пенс не використає 25 поправку до Конституції США, щоб відсторонити Трампа від виконання обов‘язків президента ще до інавгурації новообраного президента Джо Байдена, запланованої на 20 січня", - повідомляється у заяві.
Окрім того, Конгрес може в рамках 25-тої поправки рекомендувати Пенсу відсторонити Трампа. 25-та поправка передбачає механізм відсторонення президента США від виконання обов‘язків у випадку його недієздатності.
"Члени Конгресу сподіваються на негайну відставку президента. Але якщо цього не станеться, я дала вказівку Регламентному комітету бути готовим до просування ініціативи Джеймі Раскіна з 25 поправки а також з імпічменту", - йдеться в заяві Пелосі.
Нагадаємо, раніше Дональд Трамп заявив, що не буде присутній на церемонії інавгурації Байдена. Також стало відомо, що Трамп розглядає Джуліані і Дершовіца в якості захисників у разі імпічменту.
У США 3 листопада 2020 року відбулися загальні вибори. 14 грудня колегія вибірників затвердила результати голосування, згідно з якими Байден стане новим главою держави. Інавгурація обраного президента пройде на сходах Капітолію 20 січня.
Чинний глава держави Трамп заявив 7 січня, що найближчим часом зосередиться на передачі влади новій адміністрації, проте пообіцяв продовжити свою політичну кампанію у майбутньому.
Раніше при затвердженні підсумків виборів у США у Конгресі - в приміщенні Капітолію виникли безпрецедентні для американської історії заворушення під час штурму прихильниками Трампа будівлі. У результаті подій загинуло кілька людей.
Довідка УНН: Перше розслідування у справі про імпічмент президента США Дональда Трампа було ініційоване у вересні 2019 року спікером Палати представників Конгресу США Ненсі Пелосі.
Розслідування, що передувало офіційному оголошенню імпічменту, було розпочато у зв'язку з заявою анонімного інформатора, який стверджував, що президент Трамп у липні 2019 року чинив тиск на Президента України Володимира Зеленського у власних особистих і політичних інтересах — а саме, з метою схилити українську владу до розслідування причетності до корупційних схем сина Джо Байдена - Хантера, в обмін на фінансову і військову допомогу.
Крім того Трамп звинувачував не Росію, а Україну у втручанні в президентські вибори в США у 2016 році й вимагав від Зеленського відповідного розслідування.
5 лютого 2020 року Сенат США не підтримав імпічменту Трампа, оскільки не знайшлося потрібної кількости голосів для його відсторонення.