novi-zakoni-pro-kolaborantiv-i-rosiyskiy-biznes-v-ukrayini-ye-ale-spiski-sche-formuyutsya-zakonodavitsya-poyasnila-komu-gotuvatisya-do-konfiskatsiyi-mayna

Нові закони про колаборантів і російський бізнес в Україні - є, але списки - ще формуються: законодавиця пояснила, кому готуватися до конфіскації майна

 • 294476 переглядiв

Цитата

“Колаборанти – це один закон, а майно – інший. По цьому закону КМУ повинен був скласти списки майна фізичних і юридичних осіб, яким належать це майно, і передати на затвердження у РНБО. Після того, як РНБО приймає рішення, це затверджує указом Президент, і тоді починається процес конфіскації майна.

Однак на цей час, чесно вам скажу, жодного списку і жодного затвердженого рішення я не бачила. Може воно було якесь таємне, але на мої очі воно не попадалося. Я зробила депутатський запит і як тільки матиму інформацію – поділюся”, - повідомила Клименко.

Водночас, на її думку цей механізм вже має бути запущений, бо в Україні - війна, а російський бізнес та колаборанти й досі працюють на руку агресору.

“Механізм є, однак його ніхто не реалізує. І це є велике питання, в тому числі і політичне, чому це не робиться. Бо зараз якраз той час, коли це треба робити. Ми кожен день витрачаємо величезні кошти на війну, і це не справедливо, коли майно росіян продовжує тут працювати”, - наголосила Клименко.

До теми

Допоки механізми реалізації законів щодо колаборантів та рф бізнес в Україні опрацьовуються, бізнес росіян продовжує працювати на території нашої держави. До прикладу, в Одесі й досі працюють компанії, афілійовані з ексдепутатом-втікачем Русланом Тарпаном, які контролюються з росії.

Компанії “Гранд Отель”, “Компас Проект” та “Квартал Руссова”, за даними реєстрів, мають у своєму складі бенефіціара та учасника з паспортом країни-агресора. Про це йдеться в розслідуванні УНН “Війна війною, а російський бізнес - за розкладом: як працюють компанії розшукуваного Руслана Тарпана".

Засновник вищезазначених ТОВ - Раміль Шайдуллін. Як виявилося, він має російське громадянство.

А сам Руслан Тарпан ще з 2017 року переховується від українських правоохоронців через махінації з держбюджетом. У 2021 році його оголосили у міжнародний розшук та обрали міру запобіжного заходу у вигляді заочного тримання під вартою. Наразі Тарпан - головний підозрюваний у справі щодо розкрадання держкоштів під час будування екологічного проекту “Глибоководний випуск”.

У Верховній Раді України наразі розпочали підготовку депутатських звернень щодо стану розслідування справ стосовно Тарпана.

Ба більше - експерти та депутати вважають, що його треба внести до списку колаборантів, бо “він давно працює на російські інтереси”.

Українські Національні Новини

Політика

    Популярні

    Новини по темі

    Над заводом "Азовсталь" знову видно дим

     • 166382 переглядiв

    У рф заявили про обстріл прикордонного з Україною селища

     • 172930 переглядiв

    Прострочений COVID-сертифікат не зникне з "Дії"

     • 242658 переглядiв

    Банкам встановили межу на курс гривні при переказах

     • 200012 переглядiв