“Що стосується країн, низка держав вже зробила заяви про готовність зробити свій внесок. Про це заявили Швеція, Фінляндія, Австрія, Білорусь, Сербія і Туреччина. На мій погляд, це хороший діапазон країн, серед яких є держави, які розглядаються в Росії більше як частина Заходу, і кілька держав, які розглядаються на Заході більше як частина простору СНД, і я вважаю, що відчуття балансу було б логічним”, — заявив Волкер, відповідаючи на запитання журналіста щодо складу миротворчої місії ООН.
При цьому спецпредставник не зміг назвати точної кількості миротворців, яку він вважає достатньою для забезпечення миру в регіоні.
“Якщо ми зможемо домогтися виведення російських військ з України, перш ніж Україна направить свої війська для повернення території під свій контроль, туди прибудуть сили з мандатом ООН. Вони приймуть контроль від Росії. Вони встановлять безпеку, забезпечать, щоб люди там були захищені, і про них дбали, і тоді ми здійснили б ці політичні кроки в рамках Мінських угод. Так що йдеться не про всю територію України, а про всі райони конфлікту”, — уточнив він.
Нагадаємо, за словами Волкера, вибори на Донбасі можливі лише після введення на цю територію миротворчої місії.