Цитата
"На даний момент ми зосереджені на масових вбивствах у Бучі та нападах на громадянську інфраструктуру України", - заявив прокурор Петер Франк газеті Welt am Sonntag.
Деталі
Більшість доказів було отримано з інтерв'ю з українськими біженцями, і тепер мета полягає в тому, щоб "підготуватися до можливого пізнішого судового розгляду - чи то в Німеччині, чи з нашими іноземними партнерами, чи в міжнародному суді".
Офіс Франка раніше використовував принцип універсальної юрисдикції, що дозволяє переслідувати певні тяжкі злочини незалежно від того, де вони мали місце, щоб судити сирійців за звірства, скоєні під час громадянської війни.
За тим же принципом група осіб з М'янми минулого місяця подала кримінальний позов до Німеччини, звинувативши військових своєї країни у геноциді, військових злочинах та злочинах проти людяності.
Генпрокурор повідомив, що його офіс розпочав розслідування щодо України у березні 2022 року.
"Ми не переслідуємо конкретних людей у розслідуванні, а збираємо інформацію та докази".
Додамо
За законами Німеччини, справи про військові злочини, злочини проти людяності та геноцид потрапляють під універсальну юрисдикцію і можуть розглядатися німецьким судом, навіть якщо вчинені за межами країни. Так, минулого року в Німеччині засудили до довічного ув'язнення колишнього офіцера спецслужб Башара Асада за масові вбивства та тортури.