nimechchina-vistupila-proti-nadsilannya-ukrayini-kasetnikh-boyepripasiv

Німеччина виступила проти надсилання Україні касетних боєприпасів

 • 555030 переглядiв

КИЇВ. 7 липня. УНН. Німеччина виступає проти постачання Україні касетних боєприпасів, про це заявила міністр закордонних справ ФРН Анналена Бербок у п’ятницю після заяв про те, що Вашингтон планує надати Києву цю зброю повідомляє Reuters, пише УНН.

Деталі

Міністр закордонних справ Німеччини Бербок заявила, що Німеччина одна зі 111 держав-учасниць Конвенції (CCM), яка забороняє використання, накопичення, виробництво і передачу касетних боєприпасів. Водночас США не є учасником цієї конвенції.

Цитата

"Я стежила за повідомленнями ЗМІ. Для нас, як для держави-учасниці, угода в Осло є чинною", - заявила Бербок.

Своєю чергою міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус заявив, що Берлін не постачатиме Києву касетні боєприпаси. Дії інших країн, які не підписали конвенцію, - росії, Китаю, України та США - Пісторіус коментувати відмовився.

Доповнення

Раніше американські ЗМІ повідомили, що Президент США Джо Байден схвалив надання Україні американських касетних боєприпасів. Про вилучення зброї зі запасів Міністерства оборони має бути оголошено в п’ятницю.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: США оголосять новий пакет військової допомоги для України, що міститиме касетні боєприпаси – Reuters

Довідково

Конвенція про касетні боєприпаси була вироблена в ході так званого «процесу Осло» і прийнята в травні 2008 року в Дубліні, а набула чинності 1 серпня 2010 року.

ЇЇ мета заборонити касетні боєприпаси – авіабомби, боєголовки ракет чи артилерійські снаряди, які містять велику кількість малих вибухових пристроїв. Конвенція про касетні боєприпаси передбачає для країн, що ратифікували її, заборону на використання, виробництво, розробку, зберігання й передачу таких боєприпасів, а також надання допомоги іншим у таких діях.

Договір узгодили понад 100 держав, серед них близько половини з країн-виробників касетних боєприпасів, а ратифікувала 31 держава. Водночас деякі найбільші виробники касетних боєприпасів чи країни з їхніми великими запасами відмовилися підписувати Конвенцію – зокрема, США, Росія, Китай, Індія, Пакистан і Бразилія. Україна також не підписала цю угоду, вважаючи касетні боєприпаси законною зброєю.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Гарантії безпеки України обговорюватимуть на саміті НАТО. Втім, Київ має відповідати вимогам для вступу в Альянс – Кірбі

Українські Національні Новини

Політика

    Популярні

    Новини по темі

    В Угорщині досі перебувають троє військовополонених

     • 772178 переглядiв