Деталі
Німеччина поставила 32 зенітні установки Gepard з того часу, як вперше погодилася відправити їх Україні наприкінці квітня, і загалом пообіцяла поставити 37 одиниць. Німецькі військові не використовували їх з 2012 року, тому вони надійшли із запасів, що зберігаються у резерві оборонної промисловості.
Німеччині досі не вдавалося домогтися в багатомісячних спробах переконати нейтральну Швейцарію схвалити експорт в Україну запасів боєприпасів, що знаходяться в альпійській країні, які були зроблені дочірнім підприємством німецької оборонної компанії Rheinmetall.
У Бразилії також є запаси боєприпасів, але президент Луїс Інасіу Лула да Сілва ясно дав зрозуміти під час візиту канцлера Німеччини Олафа Шольца минулого місяця, що його країна не бажає жодної участі у війні в Україні та не надасть Німеччині жодної допомоги.
Міністр оборони Борис Пісторіус заявив у вівторок, що наразі підписано контракти на виробництво нових боєприпасів у Німеччині.
«Це означає, що тепер ми почнемо власне виробництво боєприпасів Gepard на Rheinmetall без зволікання, — сказав Пісторіус журналістам. — Я дуже радий, що це вдалося, бо це краще забезпечує нашу незалежність та швидшу доставку».
Міністр заявив, що «переговори зі Швейцарією зайняли час, і в результаті ми дійшли думки, що краще йти своїм шляхом швидше, щоб не залежати від них».