“Поряд із місцем, де виявили шприци, проходить дорога, живуть люди. Питання до управління охорони здроров’я — чи правильно це? Це тягне на кримінальну справу, адже шприци мають відправляти на утилізацію,” — написав Андрій Максюта.
У коментарі кореспонденту УНН-Центр начальник спецінспекції повідомив, що на місце, де виявили шприци, було викликано поліцію та екоінспекцію. Однак, патрульні на виклик не відреагували.
Водночас, в управлінні охорони здоров’я міської ради поінформували, що всі медзаклади міста мають підписані договори із фірмами, що утилізують відходи. За передані на утилізацію відходи лікувальні заклади отримують кошти.
“Лікарі знають, яку небезпеку для людей і навколишнього середовища становлять використані шприци. Фірма, з якою заклад підписав договір на утилізацію шприців, приїжджає і самостійно забирає відходи, сплачуючи за це кошти,” — прокоментувала начальник управління Оксана Макарук.
Нагадаємо, за даними екологів, мораторій на перевірки загострює й так напружену ситуацію у сфері небезпечних відходів. Відсутність контролю призвела до поширення шахраїв на ринку та недобросовісної поведінки утилізаторів отруйних речовин.
У травні хімікатами отруїлися харківські діти.
За даними прокуратури, приватна компанія 17 травня вивантажила на сміттєзвалищі 54 бочки об’ємом 200 літрів кожна з невідомими речовинами. На трьох ємностях був надпис “метилмеркаптан”. Саме з цих бочок стався витік речовини. Внаслідок забруднення до лікарні госпіталізовано 3-х неповнолітніх жителів села (2000-2004 р.н.).